Oznámení

[neděle, 6. říjen 2019]

Dnes byl oznámen výskyt vší u žáka naší školy. Žádáme rodiče o důkladnou prohlídku vlasů svých dětí. Žák, který má ve vlasech hnidy a vši, zůstává doma do doby, než dojde k řádnému vyčistění vlasů.Zipyho kamarádi - preventivní program

Ve čtvrtek 3. října se nemohlo z důvodu montáže nábytku vyučovat v nové učebně, a proto se naplánovala společná prevenční akce pro žáky 2. a 4. ročníku s názvem Zipyho kamarádi. Jedná se o prevenční program, který bude na naší škole v tomto školním roce poprvé. Žáci pracovali ve skupinách po třech. Vyjadřovali své pocity, vyráběli pocitové značky, seznámili se s příběhem a strašilkou Zipy. Nechyběla scénka paní učitelky, která nám ukázala cestu k tomu, co udělat, abych se cítil lépe. Hledali jsme situace doma, ve škole i mezi kamarády, které nás rozzlobily nebo naštvaly, poslouchali, co komu funguje jako řešení. Už se těšíme s dalším příběhem na další modelové situace, scénky a vyrábění strašilky Zipyho ve třídách. Dvouhodinový blok se žákům líbil. Můžete také navštívit www.zipyhokamaradi.cz , kde jsou informace o projektu nejen pro rodiče, ale i metodika, jak se učit sociálním dovednostem a chování v obtížných situacích. (pa)Setkání s hostem - povídání o opeře

Hostem byla tentokrát vrčeňská občanka, světoznámá operní pěvkyně, paní Eva Urbanová. Hned první říjnový školní den jsme se těšili na tajného hosta, který měl navštívit naši školu. Tajný byl ještě ráno pro všechny žáky! Jen iniciály EU nenechali zvědavce v klidu! EU je přeci Evropská unie! To přijede celá unie? Nakonec byla operní pěvkyně Eva Urbanová velkým překvapením. Beseda probíhala opravdu spontánně. Ani prvňáček Mikuláš se nebál zeptat, nakonec sám paní Evě i zazpíval. Postupně si zazpívali i ostatní, když viděli, že z první třídy se hlásí hrdinové. Jednu písničku dali s paní Evou všichni společně. Zazpívali její oblíbenou lidovku "Ach synku, synku". Poradila dětem, že pokud chtějí něco dokázat, musí se tomu věnovat na 100%, jinak budou jen ztrácet čas a energii. A je potřeba i dostatek odvahy a zdravé drzosti, včetně znalosti angličtiny, bez které se neobejde při cestování ani paní Eva Urbanová. Na konci setkání byla neplánovaná autogramiáda a předávání kytice pro radost. Děkujeme za Váš čas, paní Evo. Panu řediteli děkujeme za termín a domluvu příjemného setkání. (pa)Fotoreportáž 9 - STAVBA září 2019

Stavba – září 2019

Více...Vlastivědný výlet do Nepomuka

[sobota, 5. říjen 2019]

Vlastivědný výlet do Nepomuka

V pátek 27. září 2019 jsme jeli s naší třídou - 5. ročníkem a s paní učitelkou Jedličkovou a také s paní asistentkou Kubíkovou do Nepomuka. Byli jsme u kostela, v infocentru a v muzeu. Udělali jsme si malou procházku po Nepomuku. V muzeum jsme viděli vykopávky a trosky letadla. Moc se mi to líbilo. (Vanesa S., 5. roč.)

Nejvíc se mi líbily sochy u kostela sv. Jana Nepomuckého. Ještě bylo moc dobré INFOCENTRUM, protože mě moc baví nakupovat suvenýry. Myslím, že počasí se nám taky povedlo, ani nepršelo. Nemůžu napsat, že se mi něco nelíbilo. Bylo to úžasný. Určitě to paní učitelka dobře zorganizovala. (Katka L., 5. roč.)

Jeli jsme do Nepomuka. Viděli jsme muzeum a kostel. V muzeu jsme viděli zbytky letadla. (Xyno V., 5. roč.)

V pátek 27. září 2019 jsme jeli do Nepomuka. Výlet měl jenom 5. ročník. V muzeu byli kusy z letadla, motory, kulky, bambitky, pistole. Obešli jsme kostel sv. Jana Nepomuckého. V infocentru jsem koupil mamince lžičku. (Jan K., 5. roč.)

Výlet byl skvělý. Mohla bych ho doporučit. Nejvíc se mi líbil kostel svatého Jakuba. Pěkné bylo i vyprávění, které jsme si připravili a sochy. Byla jsem nadšená, že si můžeme i něco koupit. Líbili se mi zbytky z letadla, které spadlo na Dubči. (Naty N., 5. roč.)

Dnes 27. 9. 2019 jsem byla se školou na výletě. Viděli jsme vykopávky. Byli tam rozbité úlomky z letadla. Viděli jsme výstavu fotografií z vězení. Mohli jsme si něco koupit na památku. (Romana K., 5. roč.)

Museum se mi líbilo. Byly v něm ukázky z kláštera, který byl v místě dnešní obce Klášter, a zajímavosti třeba o sv. Janu Nepomuckém. V infocentru jsem si koupil lžičku, na které je sv. Jan Nepomucký. Lžička je pro mamku. Výlet se mi líbil. (Matěj J., 5. roč.)

Výlet byl super. Viděli jsme spoustu památek. Byli jsme se podívat v muzeu a na Přesanickém náměstí, kde byl kostel sv. Jakuba. Tam se k nám přidala paní učitelka Zemanová. Byli jsme na kostelní zahradě u náměstí, kde byli sochy. Šli jsme do infocentra, kde jsme nakoupili suvenýry. Výlet se povedl. Bylo i hezké počasí. (Eliška N., 5. roč.)

Do Nepomuka jsme jeli autobusem. Jako první jsme byli na Přesanickém náměstí a povídali jsme si o kostele sv. Jakuba i o nejstarším domu U lípy. Tam jsme se potkali s paní učitelkou Zemanovou. Byli jsme na zahradě kostela sv. Jana Nepomuckého. Tam jsou nádherné sochy. Pak jsme navštívili infocentrum a šli jsme do muzea. Nejvíc se mi líbily věci ohledně spadlého letadla na Dubči. Výlet do Nepomuka byl velmi krásný. Dozvěděla jsem se plno nových informací. (Emma J., 5. roč.)

Přijeli jsme autobusem do Nepomuka. Sešli jsme se s paní učitelkou Zemanovou a šli jsme okukovat památky. Na každém místě jsme si něco řekli k dané památce. Byli jsme například u kostela sv. Jana Nepomuckého. Podívali jsme se i na sochy, které byli vedle něj. Potom jsme šli do infocentra a hned do muzea. (Josefína V., 5. roč.)

Jako první jsme se šli podívat na památky. Pak jsme šli do infocentra. Z  infocentra jsme šli do musea. Vraceli jsme se autobusem. Ve škole jsme měli poslední dvě hodiny. Nejvíc se mi líbilo infocentrum, protože jsem si koupila turistické vizitky. (Kiki S., 5. roč.)

Na výletě bylo fajn. Paní učitelka Zemanová chodila s námi po památkách. Šli jsme do infocentra a pak do muzea. Viděli jsme tam pušky a zbraně. Byly tam pěkné a drahé věci. (Lukáš K., 5. roč.)

Více...Pejsek, kočička a ostatní kamarádi

Pejsek, kočička a ostatní kamarádi…Tak pod tímto názvem se ukrývala přehlídka domácích mazlíčků, která proběhla na školní zahradě ve dnech 26. a 27. září. Do představení svých mazlíčků se zapojilo celkem 41 žáků, přičemž pro některé to byl velmi nelehký úkol. Někteří nás naopak mile překvapili svoji výřečností a vtipným vystoupením a představili nám imaginární morče či komunikující myš. Kromě toho jsme měli možnost vidět plyšová zvířátka, strašilky, rybičku, užovku, papouška, velké množství pejsků, koček, králíků a morčat. Všichni si za svůj výkon odnesli zaslouženou odměnu. (ku)

Více...Pátek 27.9. ráno netopíme

[čtvrtek, 26. září 2019]

z důvodu servisu kotle. Začneme topit po skončení práce, předpokládáme v 10 hodin.

Více...Cesta za pohádkou

[sobota, 21. září 2019]

Cesta za pohádkou

V letošním školním roce nás budou motivovat pohádky. "Čerství páťáci" se aktivně organizačně zapojili do první družinové akce "Cesta za pohádkou" v podobě putování po Vrčeni.  Ve třech skupinách děti postupně plnily zadané úkoly u pohádkových postav. Disciplíny a celou trasu děti 5.ročníku velmi zajímavě připravily. Nezapomněly ani na odměny pro své vrstevníky a prvňáčkům dokonce rozdaly různé plyšáky. Počasí nám přálo a děti z 1.ročníku tak okusily kamarádství a spolupráci se staršími dětmi. V samostatnosti a spolehlivosti se osvědčili Josefína V., Emma J., Kristýna S., Vanesa S., Natálie N., Petr B. a Lukáš K. Bylo to fajn a těšíme se další akce ve školní družině.(šle)

Více...Setkání s hostem - povídání o Itálii

Ve středu 11.9.2019 se konala v naší škole přednáška o Itálii, veselé vystoupení, dvou našich bývalých žaček Majdy a Hedviky. Měly připraveny ukázky a fotografie na dataprojektoru, ale i mapu, krosnu, ukázku instantních potravin pro pobyt v horách, filtrační láhev apod. Žáci 2.-5. ročníku velice pozorně vše sledovali a měli vtipné dotazy nejen ohledně zvířat, která děvčata potkala ve volné přírodě, ale i zátěže, kterou s kamarády podstoupili v italských horách. V závěru Hedvika vytáhla "malou cestovní kytaru"  a společně si s dětmi zazpívala tradiční a oblíbenou vrčeňskou "hymnu" z hodin hudební výchovy Když jsem byl malý, říkali mi naši, .........

Škoda, že paní vychovatelka Šlajerová neslyšela své bývalé žákyně a současné žáky zpívat. Zaslzela by na 100%.

Děkujeme slečnám vysokoškolačkám, Magdaléně Roušalové a Hedvice Sýkorové, za setkání a dobrou zábavu.

Touto přednáškou jsme zahájili okénko "Setkání s hostem", kterým jsme se letos rozhodli obohatit školní rok 2019/20. Těšíme se na další! (pa)

Více...Úspěch na republikovém finále OVOV v Brně

Na počátku září se uskutečnilo republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) v Brně.

Velmi rád se podělím s informací, že náš bývalý žák Kryštof Kotiš dosáhl skvělého úspěchu. Ve své kategorii chlapci 2008 skončil na úžasném 16. místě. Jednotlivé disciplíny, běh na 60 m a trojskok, dopadly tak, že skončil vždy na 2. místě.

Gratulujeme Kryštofovi k jeho výkonům a přejeme mu, aby i v dalších létech byl skvělý kluk a výborný sportovec. Osobně doufám, že o Kryštofovi ještě uslyšíme.

Také děkujeme za pochvalu od pana učitele Mgr. Pavla Pelcra ze ZŠ Nepomuk (http://www.zsnepomuk.cz/ ). (mk)

Více...Zahájení školního roku 2019/2020

[pondělí, 9. září 2019]

Zahájení školního roku 2019/2020 [is]

Společné zahájení školního roku se uskutečnilo opět v tělocvičně. Sešli jsme se po prázdninách v hojném počtu. Tělocvičnu zaplnili rodiče i prarodiče žáků a další hosté. Dorazili i žáci, což je pro školu velmi důležité. Letos jich nastoupilo 76, z toho je 18 nových žáčků prvňáčků. Během proslovu ředitele školy promluvil k hostům i pan starosta Ing. Vratislav Chodora a P.Ing. Jiří Špiřík.

Poté jsme se odebrali do tříd, kde paní učitelky a pan učitel přivítali své žáky.

Před zahájením školního roku si hosté mohli prohlédnout novou přístavbu – polytechnickou učebnu a nový kabinet v 1.patře – školní poradenské pracoviště.

V ten samý den proběhla úspěšná kolaudace nových prostor.(mk)

Více...Příprava nového školního roku 2019/2020

Nový školní rok začíná..

Více...Strana 1 z 114
1 2 3 4 5 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň