Hudební angličtina

[čtvrtek, 20. září 2018]

Vkládám nabídku pana Jiřího Břicháčka..............


vložil: Ředitel [Úřední deska] 18:35 [comment]


Karlovy Vary - Svět záchranářů

[úterý, 18. září 2018]

Karlovy Vary - Svět záchranářů

Ve čtvrtek 13. září 2018 měli možnost žáci 3., 4. a 5. ročníku jet na exkurzi do Světa záchranářů v Karlových Varech. Téma letošní návštěvy bylo Svět rizik. Žáci byli rozděleni do čtyř skupin a postupně se vystřídali na stanovištích, kde byl výklad přizpůsoben jejich věku. Zjišťovali, jaká rizika na nás číhají doma, ale i na ulici, kdy volat záchranáře, hasiče, policii, jak poskytnout první pomoc, jak to vypadá v záchrance, jak hasit vznícený olej nebo vánoční stromeček, někteří vyzkoušeli vězení. Všechny informace nám byly zprostředkovány profesionály jednotlivých záchranných složek. Děti byly nadšené a chtěly objednat další kurz. Bohužel je obsazeno až do jara roku 2021. Na závěr si mohli žáci koupit reflexní předměty pro jejich větší bezpečnost. (je)Republikové kolo OVOV v Brně

[pondělí, 17. září 2018]

Republikové kolo OVOV v Brně

Mimořádného sportovního úspěchu dosáhl Kryštof Kotiš, který se probojoval do republikového finále Odznaku všestrannosti Sazka olympijského víceboje. Letošní ročník proběhl ve dnech 6. - 7. září v Brně, kde v průběhu dvou dnů více než 600 závodníků různých věkových kategorií poměřilo síly v deseti disciplínách (sprint 60m, skok daleký, hod medicinbalem, shyby, švihadlo, trojskok, kliky, sedy-lehy, hod míčkem a dle výběru běh na 1000m, plavání či dribling). Program byl opravdu pestrý, kromě závodění se všichni mohli odreagovat při společném cvičení zumby, shlédnout exhibici známých sportovců či zajít na autogramiádu olympijských legend.

Kryštof ve své kategorii vybojoval vynikající výsledek, když nasbíral celkem 6 419 bodů a obsadil krásnou šestou příčku v konkurenci 24 borců ze základních škol z celé republiky. Svými výkony tak dosáhl na nejvyšší úroveň odznaku – diamond, který mu osobně předala po návratu z akce členka organizačního týmu finálové soutěže Mgr. Marie Svejkovská. Moc gratulujeme, děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme do dalších sportovních bojů hodně zdaru! (ko)Volné pracovní místo - vychovatelka

[středa, 12. září 2018]

vložil: Ředitel [Úřední deska] 19:50 [comment]


VŠI

[úterý, 11. září 2018]

Dnes byl jedním rodičem oznámen výskyt vší. Je to s podivem, že někdo poslal po prázdninách dítě do školy s veškami, kterým se pak nesmírně daří v ostatních vlasech. Velmi apeluji na všechny rodiče - proveďte důkladnou kontrolu vlasů vašich dětí a při objevení vší uskutečněte zodpovědnou očistu. Podle MŠMT jde o infekční onemocnění a dítě má být doma do odvšivení!!! V případě nálezu živých brouků či hnid ve vlasech vašeho dítěte budete vyzváni k odvezení dítěte ze školy.

Více...Zahájení školního roku 2018/2019

[úterý, 11. září 2018]

Zahájení školního roku 2018/2019 [is]

Stejně jako ostatní školy i naše škola 3. září přivítala žáky v novém školním roce. Zahájení pro žáky, jejich rodiče a přátele školy proběhlo jako každoročně v hojném počtu v tělocvičně školy. Na úvod přednesli žáci z 5. ročníku prázdninové básničky, pak následoval proslov pana ředitele, který přivítal všechny přítomné i s novými prvňáčky a jejich rodiči. Slova se ujal i pan starosta obce Vrčeň, který se vyjádřil zejména k průběhu přístavby školy. Závěrem se všem představili žáci 1. ročníku a následně se všichni žáci odebrali do svých kmenových tříd, kam s sebou mohli vzít i členy rodiny. Ve třídách žáky přivítaly paní učitelky oblečené v barvách české trikolóry v rámci letošního školního projektu Máme rádi Česko!, který se bude konat ke stoletému výročí naší republiky. 

Všem přejeme, aby nový školní rok byl pro všechny úspěšný. (sý)

Více...Poslední prázdninový den

[úterý, 11. září 2018]

Poslední prázdninový den

Poslední den před zahájením nového roku bylo ve škole již vše připraveno a uklizeno. V galerii se můžete podívat, jak to ve škole vypadalo.

Více...


vložil: admin [Aktuální dění] 18:18 [comment]


Rozdělení ročníků 2018/2019

[čtvrtek, 30. srpen 2018]

vložil: Ředitel [Úřední deska] 23:05 [comment]


Informační schůzka

[čtvrtek, 23. srpen 2018]

Pro rodiče nastupujících prvňáčků:

Třídní učitel žáků 1.ročníku zve rodiče žáků 1.ročníku na informační schůzku, která se koná v úterý 4.září 2018 od 16 hodin. Plánované ukončení našeho setkání je v 18 hodin.

Žádám rodiče, aby si v tuto dobu udělali čas a přišli do školy. Stačí účast jednoho z rodičů. Děti, prosím, s sebou neberte, aby schůzka měla hladký průběh. Informace se budou týkat průběhu školního roku, výuky, školní družiny a dalších věcí.

Na setkání se těší Pavel Maršalík

Více...V posledním sprnovém týdnu nabízíme možnost vyřídit některé věci přímo ve škole. Úřední hodiny jsem stanovil na dny od 27.8. do 30.8. v době od 9 do 11 hodin nebo pište na e-mailovou adresu školy.

Zahájení školního roku je v pondělí 3.září 2018. Začneme v 7,45 hodin v tělocvičně. Zveme všechny žáky, jejich rodiče, prarodiče i další zájemce na společné setkání, které je v naší škole již tradicí.

První školní den:

 • Žáci a hosté se nemusí přezouvat
 • Ve třídách budou podány informace o dalších dnech; předpokládané ukončení prvního školního dne bude ve třídách nejpozději v 9,30 hodin
 • Žáci předají třídním učitelkám a učiteli informaci od rodičů, zda se budou stravovat ve školní jídelně.
 • Přijde-li dítě (3.září) do školy samo, má na lístku napsanou a podepsanou informaci kdy a jak jde domů.
 • Školní družina má první den zkrácený provoz jen do 14 hodin pro žáky, kteří přijdou do školy bez doprovodu dospělých.

Stravování ve školní jídelně bude pro školu zahájeno v úterý 4.září. Sledujte jídelní lístek v horní části našich webových stránek a pokud vaše dítě něco nejí, odhlašujte obědy dle pokynů v záložce Informace nejlépe 1 den dopředu.

Užijte si poslední dny prázdnin a všichni se už těšíme na setkání s vámi všemi.

Pavel Maršalík

Více...Zakončení školního roku 2017/2018

[pondělí, 2. červenec 2018]

Zakončení školního roku 2017/2018

Nastal poslední školní den. Tentokrát připadl na pátek 29.června 2018. Tělocvična opět byla naplněna návštěvníky. Přišli rodiče, prarodiče, jiní hosté, ale hlavně žáky s pedagogy.

Na počátku žáci 1.ročníku přednesli básničku Mlynářka a pak už školní rok hodnotil pan ředitel.

Na počátku školního roku jsme měli 70 žáků. Během roku přišli 2 žáci – Eliška do 3.ročníku a Patrik do 2.ročníku. Dnes jsou ve škole 72 žáci (1.ročník ukončuje 14 žáků, 2.ročník 17, 3.ročník 15, 4.ročník 17 a pátý ročník 9).

Poděkování patří za celoroční skvělou práci všem mým kolegyním.

K hodnocení školního roku patří hodnocení všech akcí, které se udály na škole. Děti zkusily vyhodnotit, které události se jim nejvíce líbily. Na arch papíru se ale všechny akce nevešly. Každý si mohl vybrat 3 akce, které ho oslovily a udělil jim smajlíka.

Hodnocení hlavních projektů, do kterých je škola zapojena

I z nás budou dospělí – projekt školy na podporu osobnostní výchovy

 • žáci celý rok sbírali a shromažďovali kredity, které pak postupně směňovali za vajíčka, slepice, opice
 • všichni žáci získali odměnu, kterou si sami vybrali ve čtvrtek 28.6.2018
 • s projektem pracujeme již 15.rok, letos jsme opět vyhodnocovali pořadí za každé čtvrtletí
 • peníze na odměny máme ze sponzorských darů, ze sběru surovin a z vánočního a velikonočního jarmarku

Narozeniny – projekt školy na podporu osobnostní výchovy

 • na setkáních tříd bylo poblahopřáno žákům k narozeninám, které měli žáci v daném ročním období a žáci obdrželi drobný dárek

Tradice – projekt školy

 • během roku byli žáci seznámeni s tradicemi (Posvícení, Halloween, Vánoce, Tři králové, Masopust, Velikonoce, Vítání jara, Čarodějnice)

Jsme námořníci na jedné lodi

 • téma prostupovalo činností školní družiny i školy, např. MDD, vystoupení žáků na akci Tři svátky k nám letí, pro mámy, táty i děti; v podobném duchu byla provedena i výzdoba školy a jednotlivé výrobky žáků při zájmových činnostech

Další školní události

 • Pro hodnocení školy jsme opět dělali testy Kalibro ve 3. a 5.ročníku, matematické soutěže Klokánek a Cvrček, Pythagoriáda, matematická olympiáda
 • Ve sportu jsme byli na Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Žinkovech a pak v Tachově, s dopravou pomáhala nejen letos, ale i v předešlých létech paní Přibáňová, které velmi děkuji
 • Opět jsme jezdili plavat do Horažďovic; povedlo se zajistit dotaci od MŠMT na dopravu a tak jedna jízda stála necelé 2 koruny (1,72) a celé plavání proto stálo necelých 700,-Kč, navíc někdo využil příspěvek od své zdravotní pojišťovny
 • Byli jsme na skvělém výletě v Písku
 • Odpoledne byla v provozu družina, která opět letos nezklamala v organizování různých úžasných akcí. Součástí družiny byly i zájmové útvary, které jsme letos poprvé zkusili začlenit do činnosti družiny tak, jako kdyby šlo o zájmovou činnost družiny, což tak vlastně je; jestli se tento systém osvědčil, vyhodnotíme o prázdninách: Angličtina v 1.ročníku, Hra na flétnu, Začínáme s kytarou, Hry s hudbou, Šikulové, Míčové hry, Sportovní hry, Práce s počítačem, Matematika+. Dva zájmové útvary zůstaly od činnosti družiny oddělené a to Náboženství (P.Ing. Jiří Špiřík, Th.D.) a Hliněný kroužek (paní Jitka Kahounová). Oběma jmenovaným děkuji za vedení zájmové činnosti.
 • Všechny události a akce můžete pravidelně sledovat na školních webových stránkách, které z domova připravuje paní učitelka Zemanová, která je na mateřské dovolené

V průběhu školního roku jsme měli navíc 2 dny ředitelského volna a 1 den jsme měli omezený provoz z důvodu poruchy na elektrické síti.

Rád bych zhodnotil chování žáků za celý školní rok. Nejdříve kázeňské tresty podle školního řádu, protože ne vždy je vše v pořádku.

Kázeňské tresty – souhrn 2017/18

1.čtvrtletí

2.čtvrtletí

3.čtvrtletí

4.čtvrtletí

Celkem

Napomenutí třídního učitele

4

1

3

5

13

Důtka třídního učitele

3

0

2

2

7

Důtka ředitele školy

0

1

1

1

3

2.stupeň z chování

0

0

0

1

1

3.stupeň z chování

0

0

0

0

0

Nehodnocen

0

0

0

0

0

Celkem trestů ve čtvrtletích

7

2

6

9

24

Celkem uložených trestů

24

Rádi děti chválíme, a tak jsem hostům představil žáky, kteří dosáhli během roku na nějakou z odměn. Odměny jsou většinou jen papírové, ale i to je skvělé!! Žáci s pochvalou ředitele školy obdrželi knihu.

Kázeňské pochvaly – souhrn 2017/18

1.čtvrtletí

2.čtvrtletí

3.čtvrtletí

4.čtvrtletí

Celkem

Pochvalný list

3

0

0

1

4

Pochvala třídního učitele

16

11

12

19

58

Pochvala ředitele školy na vysvědčení

0

10

0

20

30

Celkem pochval ve čtvrtletích

19

21

12

40

92

Celkem udělených pochval

92

K hodnocení školního roku patří i hodnocení znalostí, které se dětem snažíme vštípit do jejich hlaviček. Seznámil jsem hosty velmi stručně s výsledky žáků, které mají na vysvědčení napsány.

Prospěch – celková statistika školního roku 2017/18

1.pololetí

2.pololetí

Celkem žáků

70

72

Prospělo s vyznamenáním

57

55

Prospělo

13

17

Neprospělo

0

0

Nehodnoceno

0

0

Hodnoceno slovně

0

0

Prospěch 1,00 – žáků

33

35

Dostatečný prospěch – žáků

2 (4x)

3 (7x)

Nedostatečný prospěch – žáků

0 (0x)

0 (0x)

Během prázdnin se počet žáků změní a v září nás bude zase víc. Jaké to ale nakonec budou změny, to ukáží dva měsíce prázdnin. I přesto, že budeme mít více než 75 žáků, což nás opravňuje mít 5 samostatných tříd, musíme mít vzhledem k prostorovým podmínkám třídy 4. Snad se ale blýská na lepší časy a zřizovatel by měl získat dotaci na přístavbu jedné učebny, která bude na zahradě. Informace o dotaci a přístavbě podal pan místostarosta T.Chouň.

Návrh na rozdělení žáků do tříd od září 2018:

Ročníky

Počet žáků

Třídní učitel

I.třída

3.ročník

4.ročník

17 žáků

15 žáků

Mgr. Hana Jedličková

II.třída

1.ročník

13 žáků

Mgr. Pavel Maršalík

III.třída

5.ročník

17 žáků

Mgr. Blanka Palečková

IV.třída

2.ročník

15 žáků

Mgr. Hana Cejpová

77 žáků

Musíme to všichni ještě jeden školní rok vydržet. Museli jsme požádat zřizovatele o výjimku z počtu žáků nad 30 žáků ve třídě. Mám v plánu, že bude rozvrh hodin obsahovat hodně dělených hodin.

Mně končí v červenci 6-leté funkční období ve funkci ředitele školy; zřizovatel se rozhodl, že nebude vyhlašovat nový konkurz na pozici ředitele a potvrdil mě ve funkci na dalších 6 let.

A pak už nastalo loučení. Nastoupili žáci 4. a 5.ročníku, společně zazpívali píseň. Po písni zůstali před hosty jen žáci 5.ročníku. Ti si připravili taneční vystoupení. Byli odměněni potleskem, protože se jim vystoupení opravdu povedlo. Třídní učitelka Mgr. Blanka Palečková si převzala slovo a rozloučila se se svými žáky básní, kterou společně s asistentkou pedagoga složily na počest svých žáků. Pak už jen žáci obdrželi batůžek s nápisem ZŠ Vrčeň a fotografii na památku.

Poté byli hosté pozváni do tříd, kde mohli shlédnout předávání vysvědčení. V učebnách jsme strávili jen krátký čas. Žáci obdrželi svá vysvědčení, učitelé dostali kytičky a drobné dárky.

Všem přeji krásné a klidné léto plné sluníčka a pohody. Budeme se všichni těšit na setkání v září 2018, kdy začne nový školní rok.

Mgr. Pavel Maršalík

Více...Družinová mini pouť

[pondělí, 2. červenec 2018]

Družinová mini pouťDružinová mini pouť se kvůli nepřízni počasí odehrála v prostorách školy. Žáci měli možnost vyzkoušet si své schopnosti na 10 stanovištích. Na některých si museli přizvat kamaráda. Na stanovištích zavazovali tkaničky, poslepu třídili mušličky, házeli kostkami, závodili v navlékání korálků. Vyzkoušeli také svoji paměť při Kimovce, skládali origami, trénovali trpělivost s hlavolamy a hádankou. Více...Strana 1 z 103
1 2 3 4 5 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň