Zadání úkolů

[pondělí, 1. březen 2021]

nejde otevřít v prohlížeči Google Chrome. V jiném prohlížeči by neměl být žádný problém.Vážení rodiče, zveřejňuji informaci z MŠMT, která se týká uzavření všech škol od 27.2.2021.

MŠMT - provoz škol od 27.2.2021

Vzhledem k opatřením vlády jsme byli nuceni změnit zadání týdenní práce. Změny se týkají odevzdávání hotové práce. V pátek 5.3. a v pátek 19.3. se nebudou úkoly odevzdávat fyzicky ve škole a žáci tedy nebudou dostávat nové sešity nebo např. pracovní listy.

Opravenou verzi úkolů na týden od 1.3. do 5.3.2021 zveřejním 28.2.2021.

Jarní prázdniny jsou od 8.3. do 12.3.2021.

Úkoly na týden od 15.3. do 19.3.2021 zveřejním nejpozději 7.3.2021.

Škola je uzavřená a pokud někdo z rodičů bude mít na školu nebo na třídního učitele nějaký požadavek, prosím, pište na třídní nebo školní e-mail. Pište i v případě nejasností ohledně výuky a plnění domácí práce.

Mějte se hezky, buďte zdraví a pozdravujte vaše děti.

Pavel Maršalík


vložil: Ředitel [Úřední deska] 16:19 [comment]


Sv. Valentýn

[úterý, 23. únor 2021]

Sv. Valentýn

V družině jsme si připomněli legendu sv. Valentýna a tvoření přáníček. Žáci obou skupin měli možnost vytvořit si přáníčko se srdíčky a někteří ještě srdíčka z vlněných bambulek. Svá přáníčka předávali kamarádům nebo je nesli pro své blízké domů. Myslím, že všichni měli velikou radost z toho, že mohou někoho potěšit. (ku)Zimní království

[úterý, 23. únor 2021]

Zimní království

Od 8.2. do 11.2. jsme využívali příhodného počasí k zimním radovánkám. Žáci prvního i druhého ročníku na zahradě postavili iglú, prolézačky, klouzali se na bobech, dělali andílky do sněhu a nechybělo ani koulování.

V průběhu nejmrazivějšího dne si prvňáčci vyzkoušeli pokus se zamrazením obarvené vody a nazdobenými korálky a větvičkami. Pozorovali, za jakou dobu jim voda v kalíšku zamrzne úplně. Pak jsme vytvořili ledovou výstavku. Všichni byli sice zmrzlí a mokří, ale šťastní. (ku)

Více...Školní jídelna v provozu od 24.2.2021

[pondělí, 22. únor 2021]

Vážení rodiče,
od 24. 2. 2021 bude mateřská škola opět v provozu a tedy i školní jídelna.
Na obědy budeme chodit v časových intervalech stejně jako před uzavřením MŠ.
2.ročník hned po 4.hodině v 11,30 hodin, 1.ročník později cca v 11,50 hodin. Vyzvedávání dětí bude možné nejdříve ve 12,30 hodin.
Pavel Maršalík
Více...


vložil: Ředitel [Úřední deska] 18:04 [comment]INFORMACE PRO RODIČE

MŠ Vrčeň a školní jídelna jsou od 11.2.2021 v karanténě.

Obědy se nevaří ani pro školu. Žáci si přinesou celodenní stravu z domova.

Uzavření jídelny platí do odvolání podle rozhodnutí KHS.

 

Pavel Maršalík, ředitel školy                                     10.2.2021

Více...


vložil: Ředitel [Úřední deska] 13:25 [comment]


 

Ve čtvrtek 28.ledna skončilo 1.pololetí tohoto školního roku. Žáci 1. a 2.ročníku měli to štěstí, že mohli právě v tento den obdržet svoje vysvědčení, tedy přesněji Výpis z vysvědčení. Ostatní žáci obdrží svá vysvědčení za 1.pololetí, až se vrátí do školy.

Během prvního pololetí naši žáci strávili většinu času doma na dálkové, distanční výuce. Učitelé zkoušejí různé varianty řešení, zjišťují, jaké formy výuky vyhovují žákům, ale i jejich rodičům. I přesto, že zkoušíme vymýšlet různé varianty a formy výuky, vždycky se najde někdo, komu právě zvolená varianta nevyhovuje. Jednou je on-line hodin málo, pro jiného je on-line hodin až moc, někdo pracuje velmi dobře, jiný tempo nestíhá, neboť doma se mu nechce pracovat, na jiných školách mají on-line hodin víc, jiní volají, abychom zbrzdili a zpomalili tempo. Někdy je těch všech požadavků až příliš.

Každý žák dostal na vysvědčení známky za dobu prezenční výuky, ale každý žák 3.-5.ročníku také obdrží slovní hodnocení své domácí (on-line) práce. Není to jednoduchá situace a přesto jsme ve škole dospěli k hodnocení 1.pololetí.

Při hodnocení prospěchu jsem zjistil, že 57 žáků prospělo s vyznamenáním, 19 žáků prospělo, jeden žák neprospěl, jeden žák byl hodnocen slovně a dva žáci nebyli hodnoceni z důvodu vysoké absence.

Za první pololetí jsme udělili 30 pochval (26 pochval udělili třídní učitelé a 4 pochvaly ředitel školy). Také bylo uloženo jedno napomenutí třídního učitele.

I přesto, že jsme do školy chodili velmi málo, jsou ve škole tři žáci, kteří za dobu prezenční výuky nasbírali přes 100 zameškaných hodin.

Na závěr bych velmi rád upozornil, že za tuhle šílenou situaci učitelé nemohou, že se snaží pomáhat všem. Chápu, že rodiče mají velmi ztíženou situaci. To ale mají moje kolegyně také. Velmi prosím o shovívavost a trpělivost.

Velmi se s kolegyněmi těšíme, až budeme opět všichni ve škole. Pro mě jako ředitele školy je hodně věcí, které mě ve školní práci svazují a netěší. Denně poslouchám, jak divně zní prázdná škola bez dětí, bez povyku, bez radosti, bez úsměvů, bez společného setkávání. Trápí mě to, ale neumím s tím nic udělat. Držím nám všem palce, abychom to všechno zvládli přečkat. Přeji vám všem hodně síly a trpělivosti. Věřím, že brzy bude líp !

Pavel Maršalík

Více...


Vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021 Zvětšit obrázek

Divadlo Alfa on-line

[pátek, 5. únor 2021]

Divadlo Alfa on-line

 

Rádi jezdíme do divadla Alfa do Plzně. Jenže letos je všechno jinak. Proto moc děkujeme všem z Divadla dětí Alfa za to, že pro nás natočili záznam představení Tři siláci na silnici. Prvňáčci této nabídky využili a společně se na pohádku podívali on-line. Odkaz na tuto divadelní hru obdrželi i třeťáci.

Strávili jsme před interaktivní tabulí zhruba hodinu času, bavili jsme se, tleskali do rytmu při hudbě a fandili jsme kladným hrdinům. Divadlo se nám líbilo, i když v divadle to je opravdu o mnoho lepší. S panem učitelem jsme pak vytvořili při tvořivém psaní obrázky a napsali jsme slova, která se objevovala při této hře.

Moc se těšíme, až se vydáme do Plzně a pěkně se posadíme do sedaček a v klidu shlédneme další skvělou pohádku tohoto dětského divadla.

 

Více...Hry na sněhu

[pátek, 5. únor 2021]

Hry na sněhu

 

Sníh!!!!!! Děti byly nadšené z napadaného sněhu, a proto jsme vyrazili na zahradu a postavili sněhové stavby. Taky jsme si pořádně užili koulovačku: Jen nás všechny mrzí, že si na sněhu nemůžeme hrát všichni, co chodíme do naší školy.

Více...Výuka od 1.února 2021

[sobota, 30. leden 2021]

Bohužel pokračujeme ve stejném režimu jako doposud: 1.-2.ročník prezenční výuka a 3.-5.ročník distanční výuka

Více...Provoz školy od 25.1. do 29.1.2021

[sobota, 23. leden 2021]

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 25.1. DO 29.1.2021

Na závěr 1.pololetí plánujeme vysvědčení se známkami.

Všichni žáci obdrží „Výpis z vysvědčení“, který se do školy nevrací.

Žáci 1. – 2.ročníku obdrží vysvědčení v průběhu dopoledne dne 28.1.2021 (žáci si přinesou desky nebo folii na vysvědčení).

Žáci 3. – 5.ročníku obdrží vysvědčení a navíc „Hodnotící list“; oba dokumenty budou žákům předány po návratu do školy

29.1. (pátek) jsou pololetní prázdniny pro všechny žáky, tento den není v provozu školní družina ani školní jídelna.

Obecné informace pro žáky 3. – 5.ročníku

Distanční výuka pokračuje z rozhodnutí Vlády ČR a je podle zákona povinná.

Úkoly budou zadány na 3 dny (pondělí – středa).

Žádáme o doručení úkolů ve vybraných sešitech nebo PL (pracovních listech) tentokrát ve čtvrtek 28.1. v době od 6 do 7,30 a dále od 14 do 18 hodin.

U úkolů bude přiloženo oznámení o prospěchu (hodnocení), ale nebude to vysvědčení. Nechceme takové oznámení zasílat e-mailem.

Obecné informace pro žáky 1. – 2.ročníku

Prezenční výuka

Informace o stravování

Žáci 3. – 5.ročníku mají automaticky odhlášené obědy. Žáci mají v době distanční výuky nárok na dotovaný oběd. Je tedy možné odebírat oběd, ale pouze do jídlonosičů. Máte-li o tuto službu zájem, vždy si objednejte oběd s předstihem. Obědy mohou také odnášet žáci 1. a 2.ročníku.

Žáci 1. a 2.ročníku mají automaticky obědy přihlášené a budou se stravovat ve školní jídelně.

 

Pavel Maršalík

22.1.2021


Více...


vložil: Ředitel [Úřední deska] 12:27 [comment]


K+M+B 2021

[středa, 20. leden 2021]

K+M+B 2021

 

První lednový týden si děti ve školní družině vyráběly plastický obrázek 3 králů z látky, papíru a dekorací. Právě v tříkrálový den při HV jsme si s dětmi pustili z "youtubka" koledu "My tři králové jdeme k vám...". Hned si děti mohly vyzkoušet tradici obchůzky, jak králové přáli štěstí, zdraví po domech (tentokrát ovšem pouze imaginárně ve třídě).  Po obědě vybrané děti takto tříkrálovsky oblečeny popřály i paním kuchařkám v jídelně a všem v MŠ. Na školní zahradě se děti rozpohybovaly tříkrálovými soutěžemi v obratnosti a celý den završila sladká odměna. Prvňáčci jsou opravdu šikovní a je fajn, že se i v této "rouškové" době mohou takto ve škole prezentovat. (šle)

Více...Strana 1 z 127
1 2 3 4 5 » »»

Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň