Výsledky testování Kalibro 5.ročník

[středa, 22. červen 2022]

Výsledky jsou vloženy do dokumenty / hodnocení školy.Tři svátky k nám letí: pro mámy, táty a děti


Za tímto názvem se ukrývala překrásná přehlídka vystoupení žáků naší školy. Pod vedením pedagogických pracovníků si pro své blízké připravili básničky, písničky, tanečky, divadelní představení, vtipy a hru na flétny. Bylo poznat, že to dělají s láskou, aby potěšili diváky a aby ukázali svůj um. Byli ochotní překonat trému a úžasné publikum jim za to odpustilo drobné nedostatky a poděkovalo potleskem. Všichni jsme si přáli a modlili se, aby nám počasí přálo. A naše přání byla vyslyšena a my jsme mohli prožít společně krásné chvíle na školní zahradě. Děkuji všem zúčastněným. Přeji všem krásné léto. (ku)Den s první pomocí

[úterý, 21. červen 2022]

Den s první pomocí

 

Jelikož se přiblížila doba letních prázdnin, rozhodli jsme se využít nabídky jednoho z rodičů a uspořádali jsme pro starší žáky 4. - 5. ročníku přednášku o poskytování první pomoci při úrazech, nácvik oživování, komunikaci s pracovníky zdravotní záchranné služby při telefonickém hovoru. Pan Berkovec měl připravenou i zajímavou prezentaci se základními druhy úrazů, ke kterým může dojít právě v době letních aktivit. Žáci pozorně naslouchali, vyzkoušeli si znehybnění končetin při zlomeninách, první pomoc při zástavě dechu, při bezvědomí, ale i dobré rady např. při bodnutí hmyzem, při popáleninách nebo i při vodních radovánkách.  Byly zdůrazněny nejen zásady bezpečného chování, ale i používání ochranných pomůcek při sportu i odpočinku. Děkujeme p. u. Šlajerové za organizaci a p. Berkovcovi za čas a trpělivost s žáky. Těšíme se  na bezpečné trávení letních chvilek. Už víme, jak pomáhat, být ohleduplní k sobě i druhým. (pa)Poslední hliněný kroužek

[úterý, 21. červen 2022]

Poslední hliněný kroužek

 

Mezi nejoblíbenější zájmové útvary na naší škole rozhodně patří "Hliněný kroužek" pod vedením Jitky Kahounové. Díky velkému zájmu musely být děti rozděleny do dvou skupin. Jednou měsíčně měly možnost po celý rok vytvářet různé věci z hlíny. Při letošním posledním setkání, které se odehrálo 31.5.2022, si mohly děti vyzkoušet práci s hrnčířským kruhem. Jinak každý tvořil dle své fantazie a estetického vnímání. Za pořádání kroužku Jitce Kahounové moc děkujeme. (ku)

Více...Děti dětem

[pondělí, 13. červen 2022]

Děti dětem

 

Na závěr týdne (3.6.) se 18 dětí ze zájmového útvaru Hry s hudbou představily s tanečkem "Šou" a pohádkou "O Sněhurce" v MŠ Vrčeň. Byla to po celoroční práci a zkoušení premiéra pro dětičky ze školičky. Všichni jsme se na toto setkání moc těšili. Pro děti ze školky jsme po čtvrteční generální zkoušce upekli zdravé muffinky ze špaldové mouky a mrkve. Byl to dárek nejen divadelní, ale i pamlskový pro naše malé mateřáčky. Věříme, že se všem představení líbilo - potlesk a osvěžující meloun pro všechny účinkující tomu nasvědčoval. Tato spolupráce a návštěva nás bavila, trému jsme překonali a potěšila obě strany v posledním měsíci školního roku. (šle)

Více...Olympijské klání k MDD

[pondělí, 13. červen 2022]

Olympijské klání  k MDD

 

Oslava MDD ve školní družině proběhla ve znamení sportu a symbolu OH. Modrá, černá, červená, žlutá a bílá barva kruhů provázela skupinky dětí s pedagogickým doprovodem po trase Vrčení. Takto na pěti stanovištích všichni plnili zadaný úkol - disciplínu: hod "raketou" jako oštěpem, skládání olympijského obrázku jako puzzle, sprint po dvojicích, hod na cíl míčkem, přímé kopy do branky. Doplňkové zábavné stanoviště na školní zahradě si děti mohly vyzkoušet po dobu celého odpoledne (hod letadlovými modely, hod do "pusinky miminka" hadrákem, střelba hokejkou a míčkem na branku nebo přetahování lanem). Slunečné počasí doprovázelo celé odpoledne a několik sladkostí bylo příjemnou odměnou za trochu pohybu a snažení pro 54 účastníků. Díky panu Černému za sponzorský dar pro všechny žáky naší školy. (šle)

Více...Společná práce 1. a 3. ročníku

[pondělí, 13. červen 2022]

Společná práce 1. a 3. ročníku

 

Pro třetí ročník pátá vyučovací hodina a pro první ročník začátek družiny byl ve středu 1.6. 2022 netradiční. Žáci si vyzkoušeli, jaké je to spolupracovat s jiným ročníkem během vyučování. Bohužel ne každý třeťák měl svého malého pomocníka. Ti, kteří mohli pracovat ve dvojici, si to ale užili. Procvičili si stříhání, lepení a časti lidského těla. Všichni se snažili a pracovali skvěle! (je)

Více...Setkání tříd JARO

[pondělí, 13. červen 2022]

Setkání tříd JARO

 

Tak jsme se sešli oslavit "Jarňáky," popřát těm, co oslavili své narozeniny na jaře. Všichni si vybrali malý dárek, povyprávěli o oslavě nebo dortu, pochlubili se s tím, kolik už jim je let. Vyhodnocen byl také sběr, odměněni byli ti nejlepší sběrači papíru, hliníku a víček. Poděkováno bylo všem, kteří se snažili a nezapomněli, že recyklace je jednou z nejdůležitějších možností ochrany přírody. Konec školního roku se nám blíží, těšíme na letní prázdniny. Ještě se sejdeme jednou a už nás bude čekat dlouhý letní odpočinek. Těšíme se na letňáčky a poslední společné strávené chvíle se spolužáky. (pa)

Více...Vaření pudinku

[pondělí, 13. červen 2022]

Vaření pudinku

 

30. 5. 2022 si žáci z oddělení Včelky vyzkoušeli soutěž v přípravě pudinku. Bylo to velmi zajímavé pozorovat. Zdá se to jako snadné zadání, ale chybičky se vloudily. Jak obtížné je přečíst správně návod, správně odměřit mléko, nepřipálit pudink a o estetice raději nemluvit. Přesto myslím, že si to děti užily a že si pochutnaly na svém díle. (ku)

Více...Den zručnosti

[čtvrtek, 9. červen 2022]

Den zručnosti

 

V posledním květnovém týdnu se oddělení školní družiny přeměnilo v ruční dílničku a soutěžila všechna oddělení mezi sebou. Děti měly možnost poznat rukodělnou práci a seznámit se s prací různých profesí. Děti si vyzkoušely pletení vánočky, navlékání korálků, zatloukání hřebíku a malování mandaly. Za pomoci vychovatelek jsme se přesvědčili, že pracovat s kladivem, hřebíky a modelínou zvládnou nejen chlapci, ale i děvčata. Nakonec si všichni měli přišít knoflík, pravděpodobně svůj první v životě. Na ten už se, bohužel, nedostalo. Ale věřím, že bude brzy ještě příležitost, kdy si to všichni budou moci vyzkoušet. Druhý den bylo vyhlášení a za jejich výkon byly děti odměněny dukátem a sladkou drobností. (pe)

Více...Výlet 1.-3. ročníku

[čtvrtek, 9. červen 2022]

Výlet 1.-3. ročníku

 

Žáci prvního, druhého a třetího ročníku vyjeli ve středu 25. května 2022 na školní výlet do ZOO Hluboká a loveckého zámečku Ohrada. Po příjezdu se rozdělili kvůli velkému počtu na dvě skupiny. Jedna skupina si nejprve vyslechla v ZOO povídání na téma Šelmy našich lesů a po něm se vydala na prohlídku zámečku. Druhá měla opačný program (prohlídka a pak povídání). Lovecký zámeček se dětem velmi líbil a příjemně je překvapil. Pak jsme se všichni vypravili zoologickou zahradou objevovat zvířata a rostliny. Nechyběla ani zastávka v dětských koutcích a nákup suvenýrů. I přes několik kapek deště se výlet povedl a máme z něj mnoho zážitků. (je)

Více...Výlet 4. a 5. ročníku do Prahy

[čtvrtek, 9. červen 2022]

Výlet 4. a 5. ročníku do Prahy

 

Koncem května vyrazili žáci 4. a 5. ročníku na výlet do Prahy. Výlet okomentovali dva žáci 5. ročníku.

Bylo 24. května 2022 7:15 a sešli jsme se na vlakovém nádraží ve Dvorci. V 7:29 nám vyjel vlak do Plzně, odkud jsme v cca 8:20 pokračovali do Prahy. Cesta trvala přibližně 2 hodiny. Jakmile jsme dojeli do Prahy, tak jsme šli na komentovanou prohlídku Staroměstské radnice, kde jsme byli přibližně hodinu. Viděli jsme podzemí, orloj zevnitř, zasedací místnost a spoustu sálů. Z radnice jsme vyrazili na Karlův most, potom jsme nakupovali ve stánku se suvenýry. Z obchodu jsme šli na Václavské náměstí. Procházeli jsme okolo Národního divadla a pomníku Sametové revoluce. Z Václavského náměstí jsme šli na vlak a jeli jsme zpátky do Dvorce, kde náš výlet v 17:49 skončil. Výlet se mi moc líbil a užila jsem si to.

Klára (5. roč.)

Výlet nám začal ve Dvorci na nádraží, tam jsme měli sraz. Nastoupili jsme na vlak, který nás odvezl do Plzně na nádraží, kde jsme chvátali na další vlak do Prahy. Cesta trvala asi 2 hodiny, ale bavila mě. Když jsme dorazili, šli jsme do Staroměstské radnice na prohlídku. Prohlídka byla zajímavá. Když skončila, šli jsme na Karlův most, z kterého jsme viděli Národní divadlo. Cesta zpátky byla stejná. Výlet se mi líbil, ale víc se mi líbila cesta vlakem.

Filip E. (5. roč.)

Více...Strana 1 z 138
1 2 3 4 5 » »»Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň