Čarodějnice

[pondělí, 16. červen 2008]

Již několik roků po sobě si ve škole poslední dubnový den užíváme legrácek, kostýmů a různých her. Ráno se obvykle představí jednotlivé čarodějnice v kostýmech. Představí nám doplňky, bez kterých by čarodějnický život byl nudný. Objevovala se košťata, různí hadi a pavouci, brýle, sáčky s bylinami a klobouky. Během dopoledne čteme texty o čarodějnicích, povídáme si o zvycích, které se váží k tomuto dni. Při tvořivém psaní popisujeme čarodějnice, kreslíme je, „vaříme“ lektvary podle návodu (1.ročník), slovní druhy a podstatná jména rozdělujeme do kotlů (3.a 4.ročník), malujeme hrůzostrašný hrad (2., 5.ročník). Počítáme slovní úlohy, kolik která čarodějnice uletí kilometrů, kolik má hadů a podobné zajímavé úlohy. Při tělocviku jsme opět lítali na košťatech. To byla legrace, když se nám kostým zamotal do nohou.

A v družině? Čarodějnický tanec kolem ohně, upálení papírové kolegyně a soutěž o nejošklivější škleb – to je jen část z toho, co pro nás paní vychovatelky na odpoledne připravily.


Čarodějnice 1Čarodějnice 2-5Čarodějnice 3-4Čarodějnice 3-4Čarodějnice 3-4Čarodějnice 3-4Čarodějnice ŠDČarodějnice ŠDČarodějnice ŠD

vložil: Webmaster [Aktuální dění] 18:58 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň