Slavnost spadaného listí, lampiony

[pátek, 24. listopad 2017]

Ve čtvrtek 16. listopadu se konaly hned dvě družinové akce. Obou akcí se zúčastnila většina žáků.

Od 13.30 hodin probíhala na školní zahradě Slavnost spadaného listí. Nejprve jsme společně uklidili zahradu, shrabali listí a připravili dřevo na závěrečný oheň. Poté se žáci rozdělili do čtyř skupin, pro které byly připraveny čtyři soutěžní úkoly. Jako první měly skupiny vyrobit ježka z papírového kornoutu a listí. Dále děti vytvářely podzimní strašidýlko. Strašidýlka byla vyrobena pouze z přírodnin - malé žluté dýně a barevné listí. Nyní jsou vystavená u hlavního vchodu do školy. Na další dva soutěžní úkoly jsme se společně přesunuli do družiny a tělocvičny. V tělocvičně žáci soutěžili v hodu kaštanem do velkých papírových obrysů listů a dále pak i ve štafetovém přesunu po podložkách z listů. Ve družině žáci vypracovávali pracovní listy, které se týkaly podzimu, např.: přiřazování názvů k obrázkům listnatých a jehličnatých stromů, nalezení rozdílů mezi dvěma obrázky broučků, vybarvování listů a plodů jírovce a dubu, dokreslování pavučiny, hledání stejných druhů listů.

Poté, co jsme se ohřáli, připravili jsme se na Lampionový průvod. Sešli jsme se opravdu v hojném počtu (přibližně 85 dětí a dospělých) a vyrazili jsme společně kolem 16. hodiny ze vrat školní zahrady.  Děti měly připravené své vlastnoručně vyráběné i kupované lampiony, které hrdě nesly celou cestu. V opravdu dlouhém průvodu jsme obešli náves a další části Vrčeně a vrátili se zpět na školní zahradu, kde již hořel oheň a my se zde mohli alespoň trošku ohřát. Během průvodu měly děti za úkol přemýšlet, jaké společné přání bychom si mohli přát. Když se děti shromáždily kolem ohniště, postupně ostatním sdělovaly své nápady. Poté jsme vypustili velký lampion splněných přání a přáli si, aby se naše přání vyplnila. Načerpali jsme příjemnou atmosféru tohoto krásného okamžiku, rozloučili se a vydali se do svých domovů. (sý)


Slavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampionySlavnost spadaného listí, lampiony

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:14 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň