Vánoce ve třídách 2017

[pátek, 29. prosinec 2017]

U prvňáčků se ve třídě oslavoval vánoční čas v pátek celé dopoledne. Dárky si sice žáčci nerozbalovali, ale vyráběli si zvonky z papíru s přáním a to  věnovali svému kamarádovi/dce ze třídy. Dokreslené papírové andělíčky (připravené p.asistentkou) si děti odnesly domů. Nechybělo zpívání koled a vánočních písní s rytmickým doprovodem, povídaní o Vánocích a ukázkou některých vánočních zvyků (rozkrajování jablíček, pouštění ořechových lodiček se svíčkou, házení střevíce) jsme společně zakončili ochutnáváním různého vánočního cukroví donesené dětmi a pitím oblíbených čajíčků. (Šl)

Na poslední školní den v tomto roce - pátek 22. 12. jsme měli v 2. ročníku připravené třídní Vánoce. Děti přivítal ozdobený a rozsvícený vánoční stromeček s několika dárečky. Nejdříve jsme si vytvořili malé překvapení v podobě Kapiček štěstí. Zopakovali jsme si vánoční zvyky na pracovních listech, ochutnali cukroví,  pustili skořápkové lodičky a rozdali dárečky. Celé vánoční dopoledne jsme zakončili pohádkou a krájením jablíček. (Je)

Poslední školní den letošního roku si také žáci třetího ročníku užili vánočně. Od rána plnili vánoční úkoly na pracovních listech, při nichž využili svoje dřívější znalosti (násobení, dělení, sčítání, odčítání a také pravidla z českého jazyka). Ke svačině jsme si uvařili čaj a pustili se do ochutnávání domácího cukroví. Poté jsme krájeli jablíčka, pouštěli lodičky z ořechových skořápek a poslouchali české i anglické koledy. Nakonec si děti rozdaly drobné dárky a před odchodem na oběd jsme si ještě stihli pustit alespoň kousek pohádky. (Ze)

My, největší třída na škole (spojený 4. a 5. ročník), jsme třídní Vánoce oslavili již ve čtvrtek, tzn. jako první z celé školy. Stromeček byl připraven, zavoněl nám čaj a upečené cukroví, rozkrájená vánočka lákala nejen ty, co zapomněli hrnek, čaj nebo svačinu. Dárky čekaly na rozdávání. Před tím jsme si ale řekli něco málo k tradicím. Třeba jak se jmenují jednotlivé prameny vánočky, odkud se bere betlémské světlo a kde ho sehnat, uchovat a nemuset volat hasiče. Zpívání koled nám p. učitelka neodpustila, stejně jako každý rok. Přání všeho dobrého o Vánocích i v novém roce 2018 jsme završili obdarováváním. Každý dostal maličkost, každý, co si zasloužil a možná si i přál. Velikost darů není u nás důležitá, protože důležité je to, že na nás někdo myslel, vzpomněl a nezapomněl. Všichni jsme se rozloučili a v pátek přivítali zpěvem i slovy na návštěvě p. u. Vodičkovou, které se po nás stýskalo, stejně jako nám. Všechna přání byla splněna, tak teď už jen ve zdraví, lásce a pohodě zvládnout další rok a sejít se zas na Vánoce. (Pa)


Vánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídáchVánoce ve třídách

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 20:28 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Věra Kopejtková

neděle, 7. leden 2018
20:01

Mě se to moc líbí a hlavně se líbilo vystoupení dětí .Babička Klárky Tiché .Pan ředitel je báječný a milý člověk Nemá to lehké vést takovou školu Věra Kopejtková


Napsal: Věra Kopejtková [Odpovědět]


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň