Den polytechniky

[čtvrtek, 18. leden 2018]

Místní akční skupina sv. Jana z Nepomuku spolu s naší školou pořádala Den polytechniky s Mobilním planetáriem.

Celé dopoledne bylo rezervováno pro žáky naší školy a pro děti z mateřských škol. Odpolední program mohli navštívit i další dospělí návštěvníci nebo žáci z jiné školy.

V ranních hodinách přijel do školy lektor pan Chrobok. Postavil, tedy spíše nafoukl, velkou projekční kopuli. Dovnitř umístil žíněnky, zapnul dataprojektor a mohlo se začít. Žáci vstupovali do kopule, ulehali na žíněnky a sledovali program, který byl promítán nad jejich hlavami.

Celkem programy vidělo 106 žáků naší školy (někteří tedy viděli více programů), 40 dětí z mateřské školy ve Vrčeni, 11 pedagogických pracovníků obou škol a 13 dalších návštěvníků.

Shlédnuté pořady:

  • Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu
  • Krtci aneb Co je tam nahoře?
  • Astronomie pro děti
  • Voda, zázrak přírody
  • Původ života
  • Neuvěřitelný Vesmír

Reakce lektora zaslaná emailem:  „………..ještě jednou Vám touto cestou chci poděkovat za vstřícnost a vlídné přijetí, které mi umožnily bezproblémovou instalaci planetária a jednotlivé projekce. Zároveň prosím tlumočte i mé poděkování pedagogům, kteří se projekcí zúčastnili a v neposlední řadě i týmu kuchařů (vzpomněl jsem si na dětství ve školní jídelně)…………..“

Reagovala i paní Iva Přibáňová: „Vůbec jsem si neuměla představit, jak takové mobilní planetárium vypadá. Jaké bylo mé překvapení, když jsem kupoli uviděla a uložila se na žíněnku ke shlédnutí projekce. I ta byla rovněž nad mé očekávání, zaujala nejen mě, ale i pětiletého synka. Cítila jsem se ležíc v trávě, pozorujíc noční oblohu. Odcházela jsem plná dojmů a nových poznatků. Skvělý zážitek, doporučuji všem.“

Svůj postřeh zaslali také manželé Beranovi: „Děkujeme za možnost navštívit mobilní planetárium - něco tak velikého v tak malém prostoru. Nadšené byly obě naše děti i my dospěláci.“ (Mk)

Den polytechniky Zvětšit obrázek

Den polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechnikyDen polytechniky

vložil: Učitelka 22:03 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň