Odpoledne plné kouzel a pokusů

[neděle, 6. květen 2018]

Letošní Den Země jsme si v družině připomněli formou stopovací hry, při které si děti mohly ověřit své znalosti z přírodovědy. Po návratu na školní zahradu se děti také pokoušely rozpoznat narašené větvičky různých stromů.

Ve čtvrtek 26.4. bylo pro děti v družině připravené odpoledne plné pokusů a kouzel. Čáry a kouzla děti lákají, tak jsme se rozhodli společně si nějaká kouzla a pokusy ukázat a vyzkoušet. Netradiční formou si děti na třech stanovištích vyzkoušely, jak fungují různé jevy kolem nás. Byla to taková fyzika hrou. Pomocí magnetu sledovaly magnetické pole – zjistily, že je v nich ukrytá určitá síla, která se využívá i v běžném životě. Pomocí opačných pólů magnetů jsme odtlačovali a přitahovali autíčko, posunovali jsme železné piliny na podložce, které nám utvářely zajímavé tvary. Zkoušeli jsme i působení magnetu přes sklo. Nakonec jsme si zkusili vyrobit jednoduchý kompas pomocí papíru, jehly a magnetu. Na dalším stanovišti žáci zjišťovali, jak se různě tvarované předměty pohybují vzduchem. Kromě toho na ramínku s kelímky vyvažovali věci a přelévali vodu z jedné lahve do druhé za pomoci hadice. Dále soutěžili, kdo vytvoří lodičku z modelíny, která se nepotopí a unese nejtěžší náklad. Jak na sebe vzájemně působí horká a studená voda v nádobě, jsme se přesvědčili při pokusu s obarvenou horkou vodou v nádobce, kterou paní vychovatelka vložila do sklenice s vodou studenou - krásná hra s barvou. Na dalším stanovišti žáci vytvářeli statickou elektřinu a sledovali stoupání teplého proudu. Odměnou pro všechny bylo vytvoření dvoubarevných rostlin a kouzlení s Mobiho pásky.

Děti z oddělení "Pirátů" si zkusily po skupinkách vymyslet nějaký zlepšovák nebo návrh na pokus. Zrodil se návrh na výzkum náhradního mikroelektronického oka, které by "vidělo"za nefunkční lidské oko. Skvělým nápadem  děvčat byl pomocný stroj na zlepšení čí nahrazení hybnosti páteře. Kluci zase nakreslili návrh nových prototypů aut.Pokračovali jsme pokusy s magnetem "oživlý had" ve sklenici, přepouštění vody z jedné lahve do druhé pomocí hadičky (to někteří prý viděli u taťky, jak přepouští benzín z kanystru). Děti si zkusily vyrobit kroužky z různého papíru, ty pak pouštěly z okna a pozorovaly jejich pád. Někteří si vyzkoušeli i pokusy a kouzla v druhém oddělení ŠD. (No, Ku, Šl)


Odpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusůOdpoledne plné kouzel a pokusů

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:51 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň