Třídní Vánoce 2018

[sobota, 29. prosinec 2018]

V pátek jsme společně s prvňáky oslavili Vánoce. Popovídali jsme si o českých zvycích a některé z nich jsme si i vyzkoušeli (např. rozkrajování jablíček a házení střevícem). Zazpívali jsme si koledy, viděli krátký příběh o kouzlu Vánoc a poslechli si pohádku o Ježíškovi. Také jsme postavili papírový betlém a vyrobili si společný třídní věnec. Ochutnali jsme cukroví od našich maminek a povídali si, jak doma trávíme Štědrý den.

Předvánoční čas u druháčků se nesl v pohádkovém duchu. Nejprve jsme si společně prohlíželi a předčítaly z pohádkových knížek, které si děti přinesly z domova. Povídali jsme si o tom, jaké pohádky má kdo rád a na které se během Vánoc nejvíc těší. Nezapomněli jsme ani na tradice - rozkrojili jsme jablíčka a pustili si plovoucí svíčky. Místo svačin si děti dopřály voňavé cukroví, vánočku a teplý čaj. Pak už na nás čekala nadílka pod vánočním stromkem, kde si každý mohl vybrat malý dáreček. Náš společný den jsme zakončili pohádkou a přáním příjemně strávených Vánoc.

Třetí a čtvrtý ročník si celý poslední školní den v roce 2018 užíval společně. Nejdřív jsme si vyrobili krásná vánoční přáníčka, nesměly chybět tradiční zvyky - krájení jablíček a pouštění lodiček, viděli jsme vánoční díl Chaloupky na vršku, povídali o vánočních zvycích v rodinách žáků. Místo svačiny byla ochutnávka vánočního cukroví s teplým čajem. Pak jsme si rozdali dárky, kterých se pod nazdobeným stromečkem sešlo opravdu hodně. Před obědem k nám do třídy přišla návštěva - paní učitelka Jitka Zemanová, která udělala velkou radost hlavně čtvrťákům. Po obědě jsme si rozdali kredity a odměnky, rozloučili jsme se a vánočně naladění jsme se těšili na prázdniny a Vánoce doma!

Letos byly Vánoce v 5. ročníku plné klidu, spolupráce a vzájemné komunikace. Žáci i žačky si připravili nejen tradice (adventní věnec, lodičky ze skořápek ořechů, rozkrajování jablek), ale i vtipnou scénku o prodavači ryb, vyprávěli si vtipy a příhody z domova. P. Kotišová přinesla a zavoněla františkem, jehož vůně provoněla třídu. Pod stromečkem bylo připraveno plno dárečků pro přítomné i stonající spolužáky. Pocukrovaná vánočka, vánoční cukroví a dobrá nálada se nesla třídou celé dopoledne. Děti se seznámily i s pletením vánočky, výrobou františků a dalších tradic z videí, zpívali koledy. Všichni si popřáli krásné Vánoce, klidné svátky, hodně radosti z prázdnin a šťastné setkání v novém roce 2019.


Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018Třídní Vánoce 2018

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 19:21 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Zdeněk Markvart

úterý, 1. leden 2019
16:22

Přeji dětem i paní učitelce pohodu, radost, zdraví a spoustu štěstí v roce 2019!


Napsal: Zdeněk Markvart [Odpovědět]


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň