Budu školák - školní družina 2019

[pátek, 22. březen 2019]

Druhá projektová hodina se uskutečnila tentokrát ve školní družině. Děti byly rozděleny do dvou skupin, kdy každou z nich vedla jiná paní vychovatelka. Ještě nás čeká poslední setkání, na které opět všechny přihlášené děti pozveme.

V pondělí 11. března jsme se s předškolními dětmi sešli v družině při projektu „Budu školák“. S dětmi jsme se seznámili při povídání na koberci. Při té příležitosti jsme si popovídali také o karnevalu, děti rozluštily kreslenou hádanku a měly za úkol uhodnout říkanku „Princeznička na bále“. Společně jsme si tuto říkanku připomněli a děti si za pomoci starších kamarádů navlékly u stolečku papírové korálky. Náhrdelník věnovaly svým rodičům a poté už se mohly v družině pustit do hraní dle vlastního výběru. Tímto si děti prohlédly a vyzkoušely různé hry a stavebnice, které v družině máme. Na závěr jsme na koberci vše zhodnotili a podáním ruky jsme se rozloučili. (ku)

Devět předškoláčků se sešlo v úterý 12.3.2019 odpoledne v naší škole na "zkušenou" do školní družiny. Uvedla nás do této akce písnička "Umíme cokoliv" od Štístka a Poupěnky z Youtube. Děti si v doprovodu rodiče mohly vyzkoušet rytmické bubnování na drumbeny, poté jsme si zahráli společenskou hru "drumbenovou"(na způsob" židličkové") v tělocvičně. Pak si tihle šikulové u stolečků v ŠD vyrobili domeček z roličky, jako upomínku na vrčeňskou školu. No, a kdo měl více času, mohl si i pohrát s hračkami na koberci. Do práce s předškoláky se ochotně zapojily některé šikovné děti  z 1.-4.ročníku (Kačka R.,Karolínka K.,Jindra S., Emma J.,Eliška N.,Kristýnka S.). Je to fajn a správné, když starší žáci pomáhají mladším. Takto je  práce ve školní družině malé školy smyslná.(šle)


Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019Budu školák - školní družina 2019

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 11:21 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň