Studánka Dobrá voda

[neděle, 12. květen 2019]

Již tradičně se naši žáci účastnili, tentokrát ve středu 24. 4. 2019, žehnání prameni studánky Dobrá voda ve Štědrém. Do lesa se vydalo 24 dětí za doprovodu dvou učitelek, maminky s kočárkem a jedné babičky. Po uvítání u studánky panem farářem naše žákyně přečetla krátké povídání o Vrčeni a okolí, všechny děti přednesly báseň a za doprovodu nástrojů zazpívaly dvě písně a zazněly dokonce tři flétničky. Všem přítomným dospělým se vystoupení líbilo a žáci se dočkali potlesku. Poté pan farář posvětil pramen a vodou ze studánky pokropil přítomné lidi. Pan hajný děti seznámil s nejnižším patrem lesa (mechy a keříky) a ukázal broučka kůrovce, který ve velkém likviduje lesy. Na závěr nechybělo občerstvení přichystané panem farářem. Akce se i díky krásnému počasí vydařila. (je)


Studánka Dobrá vodaStudánka Dobrá vodaStudánka Dobrá vodaStudánka Dobrá vodaStudánka Dobrá vodaStudánka Dobrá vodaStudánka Dobrá vodaStudánka Dobrá voda

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 16:01 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň