Psovodi a společné čtení

[středa, 15. květen 2019]

Po první hodině jsme se sešli s kamarády z MŠ na návsi a měli možnost vidět šikovné psy s psovody. Ukázka cvičených psů nebyla předem ohlášená, protože se s jistotou nevědělo, zda pejsci na náves přijedou, nebo budou mít jiné důležité povinnosti.

Psi nám ukázali, jak hledají drogy v batohu a vyberou i správný batoh, jak zadržují člověka, který se neumí chovat nebo dokonce je schopen přepadnout paní a ukradnout jí kabelku. Celé dopoledne proložené učením i ukázkou pracovní kynologie, bylo zakončeno společným skupinovým čtením prvňáčků s páťáky. Vyprávěli jsme si nad obrázky, četli a odpovídali na otázky, dokonce malovali obrázky. Děkujeme všem za organizaci, čas a dobrou náladu, panu Beranovi za ukázku psovodů i jejich svěřenců. (pa)

Připojujeme postřehy žáků 3. a 4.ročníku:

Linč a Erika byli služební psi. Linč se mi líbil nejvíce. Byl to německý ovčák. Linč kousl pána do rozkroku, napadl zloděje a ženská bouchla zloděje kabelkou. (Jakub, 3. ročník)

Líbilo se mi, jak jsou ti psi vycvičení a že ví, koho mají kousnout. Erika našla v batohu drogy. Nejvíc se mi líbil pes jménem Linč. (Karolína, 3. ročník)

Mně se líbilo, jak pes vyčuchal stopu v růžovém batůžku, scéna jak mlátili zbraní o stůl a taky jak pán ukradl kabelku. (Alice, 3. ročník)

Líbilo se mi, že ten pes ví, koho má kousnout. Neváhá a dělá vše, aby ochránil páníčka, a zloděje nešetří. Důvěrně poslouchá a zloděj nemá šanci utéct. (Jakub, 3. ročník)

Erika našla v jednom batohu drogy. Linč byl při útoku rychlý jako blesk. Nejsrandovnější bylo, jak paní mlátila zloděje kabelkou. (Jirka, 3. ročník)

Mně se nejvíc líbilo, jak Erika našla drogy v růžovém batůžku, jak Linč zaútočil na lupiče, aby ochránil ostatní lidi. Ještě se mi líbilo, jak paní mlátila lupiče a jak Linč lupiče zadržel. (Laura, 3. ročník)

Mně se líbilo, jak našla Erika ten pytlíček s drogami, jak byli psi ochočení a vycvičení. Nejvíc se mi líbil ten černý pejsek. Viděli jsme, jak šla paní, pán jí vzal kabelku, ale pejsek jí pomohl a zaútočil na pána. (Naty N., 4. ročník)

Líbilo se mi, jak Linč kousal pána. Erika v batohu našla drogy. Jedna paní šla na procházku a napadl ji lupič. Vtom přiběhl Linč a lupiče prohnal. Venku byl stůl a zlý pán bouchal do stolu. Vtom běžel Linč a pokousal ho. Byli to němečtí ovčáci. (Sebík, 3. ročník)

Mně se líbilo všechno. Ale nejvíc Erika a Linč. Erika našla drogy v batohu. Linč zase chytal zloděje. (Tomáš, 3. ročník)

Líbila se mi Erika, jak hledá drogy. Dověděl jsem se, že nemůže mít mateřskou dovolenou, protože musí být pořád ve službě. (Tomáš Kubík, 3. ročník)

Mně se líbilo, jak Linč kousal do nohou. Jak Erika hledala v batohu drogy. Jak pán bouchal klackem do nohou, aby vyprovokoval psa. Pak pán kradl tašku a pes ho zadržel. (Xyno, 4. ročník)

 


Psovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čteníPsovodi a společné čtení

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 20:48 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň