Čarodějnice

[neděle, 26. květen 2019]

Díky projektíku, do kterého jsme se pustili 30. dubna 2019 v třetím a čtvrtém ročníku, jsme se dověděli nové informace k svátku Pálení čarodějnic. V článku na pracovním listu jsme zjistili, jak se tento zvyk dodržoval v minulosti, ale i jak se slaví nyní. Zároveň jsme si rozšířili slovní zásobu myšlenkovou mapou, vyhledávali slovesa i podstatná jména, zopakovali hláskovou a slabičnou stavbu a druhy hlásek. Díky začarovaným příkladům jsme si procvičili malou násobilku. Pomocí názvů barev v angličtině jsme vybarvili ukrytou čarodějnici. Zvyk Pálení čarodějnic nám tak propojil všechny předměty tohoto dne. (je)

Na projektový čarodějnický den přišly děti do školy v čarodějnických kostýmech a proměnily se tak na čaroděje a čarodějky. A jako v každé správné čarodějnické škole se i naši malí čarodějové učili všechno, co potřebují čarodějnice znát. Četli příběh o Malé čarodějnici, vymýšleli vlastní zaklínadla, o tělocviku létali na koštěti a hlavně si sami připravili čarodějnický lektvar. Ten potom pomocí kouzelnické pánvičky proměnili na palačinky, které za odměnu snědli. Na konci vyučování dostali všichni čarodějové a čarodějky pravé čarodějnické vysvědčení, jak jinak než se samými jedničkami. (vá)

V rámci "Kouzelného odpoledne" 30.4. 2019 proběhly sportovní hry. Žáci štafetově závodili na koštěti a při hře Hututu zjišťovali kouzelnou formuli na zádech protihráčů. (ku)

O čarodějnickém dnu o hodině PČ si děti vyrobily dekorativní papírové čarodějnice na špejli. Odpoledne si část dětí ve ŠD vyzkoušela "kouzla" ve formě pokusů: jak plave oloupaný a neoloupaný pomeranč ve vodě, echolokaci v podobě telefonování přes kelímky, udržení destičky na obráceném dnu sklenky nebo kreslení ve vodě. Snad jsme se tak dozvěděli zase něco málo ze zákonů fyziky a nebo jsme opravdu kouzlili?! (šle)ČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějniceČarodějnice

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 20:45 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň