Český den proti rakovině 2019

[neděle, 26. květen 2019]

Český den proti rakovině letos probíhal 15. května 2019. Byl to již 23. ročník celonárodní sbírky, který byl tentokrát zaměřen na prevenci nádorových onemocnění plic. Příčinou většiny těchto onemocnění je kouření, proto je nutno věnovat pozornost prevenci kouření. Dalším faktorem způsobujícím nádory plic je působení nebezpečných látek (např. azbestu), proto další oblastí prevence je pracovní hygiena.

Sbírka byla organizována pro Ligu proti rakovině Praha prodejem žlutého kvítku měsíčku lékařského. Barva stužky byla meruňková. Minimální příspěvek za kytičku činil 20 Kč. Čtyři žáci našeho 5. ročníku se dali do prodeje již kolem sedmé hodiny ráno a pokračovali ještě odpoledne. I přes chladné a deštivé počasí se jim podařilo do dvou vaků vybrat za kytičky 4. 110 Kč a prodali celkem 178 kvítků. Každý, kdo si koupil kytičku, si mohl také vzít letáček s informacemi o rizikových faktorech plicních nádorů, o možnostech jejich prevence, a také užitečné odkazy na odbornou pomoc pro ty, kteří se rozhodli přestat kouřit.

Velký dík patří našim dobrovolným prodejcům za ochotu pomáhat a nabízet kytičky, ale i všem, kteří se rozhodli kytičku koupit a přispět na prevenci a léčbu nádorových onemocnění. (je)


vložil: Učitelka [Aktuální dění] 20:46 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň