Mléko - ochutnávkové koše od Madety

[pátek, 21. červen 2019]

Po celý školní rok děti dostávaly zdarma skoro každý týden 250ml neochucené mléko od Madety v rámci projektu Mléko do škol. V měsících duben - květen 2019 téměř všechny děti využily nabídky  tzv."ochutnávkových košů", které nám tento dodavatel zdarma poslal. A tak jsme uspořádali několik OCHUTNÁVKOVÝCH DNÍ.

První ochutnávkový den byl "sýrový". Žáci si pochutnávali na několika druzích sýrů, připravené na talířích školními dětmi pro každý ročník.

Druhá ochutnávka proběhla v podobě hádání poslepu "Co ti chutná nejvíce?" (zákys, podmáslí, přírodní cottage nebo bílý jogurt). Děti většinou hlasovaly pro jogurt.

Třetí etapou v ochutnávce bylo: "Co lze uvařit z mléka?". 2. ročník v době vyučování, připravil pod vedení p. učitelky výborné palačinky: (šle)

Chutná to červené mléko stejně jako modré? Tak to jsme se rozhodly společně s druháky vyzkoušet. Mléko, které dodala firma Laktea, jsme nejprve ochutnali, vysvětlili jsme si jaký je v nich rozdíl a nakonec jsme ho použili při našem čarodějnickém kouzlení. Když přidáte do kotlíku vejce, mléko, mouku, vanilkový cukr, zamícháte a řeknete správné zaklínadlo, tak se vám určitě povedou skvělé palačinky, stejně jako druhákům. A jak je to s chutí mléka? Druháci se skoro jednoznačně shodli, že polotučné mléko jim chutná víc.(ce)

Prvňáčci zase v hodině PČ  s paní učitelkou vařily pudingy, na kterých si pochutnávali všichni obdarovaní. Poslední, čtvrtou ochutnávkou byly mixované mléčné koktejly. Ke Dni dětí si mohli sami žáci ve školní družině umixovat čokoládový nebo banánový koktejl. Lahodnou chuť si všichni"ochutnávači" pochvalovali.

Takto jsme si užili všechny mléčné dobroty. Někdo ochutnal i to, co nikdy nechutnal! Většině dětí mléko chutná a vědí, že jíst mléčné výrobky je zdravé. (šle)


Mléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od MadetyMléko - ochutnávkové koše od Madety

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 10:47 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň