Vlastivědný výlet do Nepomuka

[sobota, 5. říjen 2019]

V pátek 27. září 2019 jsme jeli s naší třídou - 5. ročníkem a s paní učitelkou Jedličkovou a také s paní asistentkou Kubíkovou do Nepomuka. Byli jsme u kostela, v infocentru a v muzeu. Udělali jsme si malou procházku po Nepomuku. V muzeum jsme viděli vykopávky a trosky letadla. Moc se mi to líbilo. (Vanesa S., 5. roč.)

Nejvíc se mi líbily sochy u kostela sv. Jana Nepomuckého. Ještě bylo moc dobré INFOCENTRUM, protože mě moc baví nakupovat suvenýry. Myslím, že počasí se nám taky povedlo, ani nepršelo. Nemůžu napsat, že se mi něco nelíbilo. Bylo to úžasný. Určitě to paní učitelka dobře zorganizovala. (Katka L., 5. roč.)

Jeli jsme do Nepomuka. Viděli jsme muzeum a kostel. V muzeu jsme viděli zbytky letadla. (Xyno V., 5. roč.)

V pátek 27. září 2019 jsme jeli do Nepomuka. Výlet měl jenom 5. ročník. V muzeu byli kusy z letadla, motory, kulky, bambitky, pistole. Obešli jsme kostel sv. Jana Nepomuckého. V infocentru jsem koupil mamince lžičku. (Jan K., 5. roč.)

Výlet byl skvělý. Mohla bych ho doporučit. Nejvíc se mi líbil kostel svatého Jakuba. Pěkné bylo i vyprávění, které jsme si připravili a sochy. Byla jsem nadšená, že si můžeme i něco koupit. Líbili se mi zbytky z letadla, které spadlo na Dubči. (Naty N., 5. roč.)

Dnes 27. 9. 2019 jsem byla se školou na výletě. Viděli jsme vykopávky. Byli tam rozbité úlomky z letadla. Viděli jsme výstavu fotografií z vězení. Mohli jsme si něco koupit na památku. (Romana K., 5. roč.)

Museum se mi líbilo. Byly v něm ukázky z kláštera, který byl v místě dnešní obce Klášter, a zajímavosti třeba o sv. Janu Nepomuckém. V infocentru jsem si koupil lžičku, na které je sv. Jan Nepomucký. Lžička je pro mamku. Výlet se mi líbil. (Matěj J., 5. roč.)

Výlet byl super. Viděli jsme spoustu památek. Byli jsme se podívat v muzeu a na Přesanickém náměstí, kde byl kostel sv. Jakuba. Tam se k nám přidala paní učitelka Zemanová. Byli jsme na kostelní zahradě u náměstí, kde byli sochy. Šli jsme do infocentra, kde jsme nakoupili suvenýry. Výlet se povedl. Bylo i hezké počasí. (Eliška N., 5. roč.)

Do Nepomuka jsme jeli autobusem. Jako první jsme byli na Přesanickém náměstí a povídali jsme si o kostele sv. Jakuba i o nejstarším domu U lípy. Tam jsme se potkali s paní učitelkou Zemanovou. Byli jsme na zahradě kostela sv. Jana Nepomuckého. Tam jsou nádherné sochy. Pak jsme navštívili infocentrum a šli jsme do muzea. Nejvíc se mi líbily věci ohledně spadlého letadla na Dubči. Výlet do Nepomuka byl velmi krásný. Dozvěděla jsem se plno nových informací. (Emma J., 5. roč.)

Přijeli jsme autobusem do Nepomuka. Sešli jsme se s paní učitelkou Zemanovou a šli jsme okukovat památky. Na každém místě jsme si něco řekli k dané památce. Byli jsme například u kostela sv. Jana Nepomuckého. Podívali jsme se i na sochy, které byli vedle něj. Potom jsme šli do infocentra a hned do muzea. (Josefína V., 5. roč.)

Jako první jsme se šli podívat na památky. Pak jsme šli do infocentra. Z  infocentra jsme šli do musea. Vraceli jsme se autobusem. Ve škole jsme měli poslední dvě hodiny. Nejvíc se mi líbilo infocentrum, protože jsem si koupila turistické vizitky. (Kiki S., 5. roč.)

Na výletě bylo fajn. Paní učitelka Zemanová chodila s námi po památkách. Šli jsme do infocentra a pak do muzea. Viděli jsme tam pušky a zbraně. Byly tam pěkné a drahé věci. (Lukáš K., 5. roč.)


Vlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do NepomukaVlastivědný výlet do Nepomuka

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 22:00 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň