My jsme žáci prvňáci...

[pondělí, 21. říjen 2019]

Čas plyne jak voda a už tu máme druhý školní měsíc. Naši prvňáci se museli za 7 týdnů hodně rozhlížet, aby se dobře přizpůsobili školnímu životu. Zjistili, že ve škole si nejde jen hrát, ale musí se udělat kus pořádné práce. A většině žáčků se tohle všechno daří. Každý den si říkáme školní pravidla, všichni ví, co a jak mají dělat, ale některým  dodržování pravidel pořád nejde.

Písmenka přibývají jedno za druhým, čteme je a píšeme. Modelujeme písmena na koberci pomocí tyčinek a drátků. Denně cvičíme ouška, abychom uměli dobře skládat a rozkládat slova. Některé děti to umějí, a proto umějí některá slova také napsat. V matematice poznáváme čísla od jedné do deseti, píšeme číslice 1, 2, 3. Včera jsme začali sčítat a odčítat. Poznali jsme, že ze školky umíme geometrické tvary. Pastelkami kreslíme do velkého sešitu a uvolňujeme ruku, abychom později uměli dobře psát perem. Moc rádi cvičíme, zpíváme, kreslíme a pracujeme.

V jídelně se o nás všichni dobře starají, protože bychom všichni neunesli velký tác s jídlem. Obědy jsou dobré, jen někteří máme mlsné jazýčky a někdy jídlo vracíme. Líbí se nám v družině, protože paní vychovatelky mají vždycky připravenou nějakou zábavu.

Paní učitelky, pan učitel i paní vychovatelky pořád chtějí, abychom dodržovali ta pravidla. Pro některé z nás je to pěkná otrava. Ale snažíme se, aby z nás maminky a tatínkové měli radost.

Už se ale těšíme na začátek listopadu, až se předvedeme rodičům na ukázkových hodinách. (mk)


My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...My jsme žáci prvňáci...

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:02 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň