Vznik ČSR

[pondělí, 18. listopad 2019]

Vznik ČSR - Oslava samostatnosti ČR. V pátek 1. 11. 2019 pracovali žáci 5. ročníku celý den ve dvojicích na projektu, kterým si oživili své znalosti o vzniku naší první republiky, Vždy si přečetli informace k jednotlivým příležitostem, pracovali s textem, procvičili si své znalosti z českého jazyka, vlastivědy a matematiky. Nechyběla ani výtvarná část, kdy žáci kreslili naši státní vlajku a znak. (je)

Prvňáčci si vzájemně povídali už v pátek 25. října, prohlíželi si připravené obrázky, psali slova do myšlenkové mapy. Potom už každý sám za sebe vypracoval svůj projekt k tomuto velmi významnému dni. (mk)

Ve 4. ročníku žáci pracovali na pracovní listy ve skupinách. Pracovali s mapou, luštili jména zakladatelů a prvního prezidenta, doplňovali text státní hymny. V hodině Vl si připomněli dlouhotrvající vládu Habsburské monarchie, pracovali s výpočty, připomenuli se význam slov vlast a vlastenectví. Práce žáky bavila. (pa)

Vznik ČSR - Společně s druháky jsme si povídali o tom, co se stalo před 101 lety, o vzniku ČSR v čele s T. G. Masarykem. Ukázali jsme si mapu původního ČSR, české státní symboly a závěrem jsme zazpívali českou hymnu naší krásné zemi k narozeninám. (sý)


Vznik ČSRVznik ČSRVznik ČSRVznik ČSRVznik ČSRVznik ČSRVznik ČSRVznik ČSR

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 15:18 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň