Třídní Halloween

[pondělí, 18. listopad 2019]

V pátek 1. 11. 2019 pracovali žáci 5. ročníku celý den ve dvojicích na projektu, kterým si oživili své znalosti o cizí tradici Halloween a našich Dušičkách. Přečetli si informace k jednotlivým příležitostem, pracovali s textem, procvičili si své znalosti z českého jazyka, vlastivědy a matematiky. Všichni se zapojili a pracovali, tak nám celý den rychle utekl. (je)

Pan učitel dětem přečetl informace o tomto cizím svátku poslední říjnový den. Porovnali jsme tento cizí svátek s naším svátkem Dušiček. Rozkládali jsme slova, které se hodí k danému tématu. Žáci pak vytvořili krásné zpracování všech informací do svých sešitů. (mk)

V druhé polovině dopoledně se společně besedovalo nad zvyky tzv. Dušiček, svátku všech zemřelých, zavzpomínalo se nejen na zemřelé, ale i na ty, se kterými se v tento den setkáváme. Při vzpomínce ukáplo i pár slziček. (pa)

Halloween - Pátek 1.11., přesně mezi dvěma svátky, jsme měli ve druhém ročníku projekt Halloween vs. Dušičky. Skoro celé dopoledne se neslo v duchu této sváteční nálady. Děti měly možnost přijít do školy oblečeny s halloweenskými doplňky. Četli jsme si o původu svátků, poslechli si legendu o zlém Jackovi, podle kterého se v anglicky mluvících zemích říká vydlabaným a ozdobeným dýním. Našli jsme zásadní rozdíly mezi těmito dvěma svátky a povídali si o tom, jak se kde slaví. Počítali jsme dýně, hledali rozdíly ve strašidelných obrázcích, zpívali anglickou píseň o dýních a nakonec jsme si dýně nalepili na černý papír z barevné mozaiky. (sý)


Třídní HalloweenTřídní HalloweenTřídní HalloweenTřídní HalloweenTřídní HalloweenTřídní HalloweenTřídní HalloweenTřídní Halloween

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 15:24 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň