Družinový výlet - muzeum Blovice

[úterý, 19. listopad 2019]

Blovické muzeum nás nalákalo na uspořádání odpoledního výletu se ŠD na téma "Člověk na měsíci". Upřednostněny byly starší děti z 5. a 4. ročníku a případně další mladší vybraní zájemci. Výlet se vydařil, i když jsme měli málo času na užití prohlídky, nákupu suvenýrů a návštěvy naší loňské fajn pracovnice v jejím skvělém obchůdku "Bylo nebylo". Hlavně děkujeme pracovnicím muzea, které nám umožnily prohlídku více jak hodinu přes otvírací dobu. Rovněž děkujeme paní Mgr.Pelcrové, která nám výborně a zajímavě celé téma vysvětlila.

Co o tom napsali některé páťačky:

Josefína V.: Muzeum v Blovicích na téma PRVNÍ PŘISTÁNÍ NA MĚSÍCI. Vyšli jsme od školy a šli jsme na vlak na nádraží do Dvorce, kde jsme nasedli na vlak. Jeli jsme do Blovic a šli jsme do muzea. Povídali jsme si tam o tom, že USA řekla, že do deseti let přistanou na Měsíci. Mezitím si SSSR řekli, že Ameriku překonají a zkusí to také. Nejdřív byli napřed, ale potom odstoupili. Dokonce jsme si mohli vyrobit i kus skafandru z papíru. Šli jsme se ještě podívat do obchodu (Bylo nebylo) a mohli jsme si něco koupit. Málem jsme nestihli vlak. Nakonec to dobře dopadlo. Výlet byl moc hezký!

Vanesa S.: 5.listopadu 2019 byl družinový výlet do Blovic. Jela část 5., 4. ročníku a také děti z ostatních ročníků - dohromady nás bylo 25 dětí. Ještě jela p.učitelka Jedličková a Šlajerová. Jeli jsme vlakem. V muzeu to bylo o tom, jak to všechno vzniklo a co se všechno stalo, než první člověk šlápnul svojí nohou na Měsíc. Dozvěděli jsme se, že APOLLO je bůh poutníků. V muzeu se mi to moc líbilo.

Romana K.: Byli jsme na odpoledním výletu s družinou. Jeli jsme do muzea do Blovic. Bylo to tam super, mohli jsme si vyrobit helmu, měli jsme na to 3/4 hodiny. Rozdělili jsme se na 2 skupiny. Jedna skupina šla na vyrábění helmy, druhá zase na výstavu. Mohli jsme si to vyrábění i výstavu fotit. Na konci jsme si mohli něco koupit. Zašli jsme i za p. Janíčkovou. Málem nám ujel i vlak.

Káťa L.: Líbila se mi i prohlídka, ale ze začátku mě to moc nebavilo. "Měsíc" není úplně moje parketa, ale moc mě bavilo vyrábění kosmonautské helmy. Koupila jsem si turistickou vizitku. Výlet byl super.

Emma J.: 5.11. jsme jeli do muzea v Blovicích. Jeli jsme na program Apollo. Výstava byla o prvním vstupu na Měsíc. Nejvíc mě překvapilo, že dva letci (kosmonauti) mají předky z ČR, přesněji z Týna nad Vltavou a z Dolní Lukavice. Mise Apollo měla 17 etap. Američané proti SSSR. Sovětský svaz to ale po 3 etapách vzdal. Tři pokusy se jim nepovedly a vzdali to a jeden sovět při pokusu zemřel. Američanům první Apollo skončilo katastrofou. Tři piloti při Apollu 1 zemřeli. Výlet se mi hrozně moc líbil. Jeli jsme krásným vlakem tam i zpátky.


Družinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum BloviceDružinový výlet - muzeum Blovice

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 11:11 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň