Den otevřených dveří

[pondělí, 25. listopad 2019]

Obec Vrčeň ve spolupráci se ZŠ Vrčeň uskutečnila v pátek 8. listopadu 2019, v době mezi 16:00 - 18:00 hod., prohlídku nové učebny a kanceláře v 1. patře, ale i celé naší krásné školy. Přišlo se podívat cca 100 lidí ze širokého i blízkého okolí.

Zastupitelstvo obce Vrčeň pozvalo samostatně na prohlídku školy také všechny obecní zastupitele ze sousedních Srb, aby jim mohlo poděkovat za poskytnutí dočasné finanční podpory ve výši 4 000 000,- Kč na projekt „Rozšíření kapacity školy - nové odborné učebny a zázemí základní školy ve Vrčeni“. Tento projekt, který schvalovalo ještě minulé zastupitelstvo obce, byl spolufinancován Evropskou unií. Obec Vrčeň nemusela díky šlechetnosti našich sousedních přátel ze Srb žádat o překlenovací úvěr u některé z bankovních institucí, procházet jejich složitou schvalovací procedurou a platit nesmyslné bankovní poplatky. Pro zajímavost uvádíme, že dne 4. listopadu 2019 nám byla již na účet naší obce připsána slíbená evropská dotace ve výši 3 676 649,07 Kč.

Dobrá věc se podařila a my ještě jednou tímto děkujeme všem dobrým lidem, kteří se podíleli na zdárném úspěchu této investiční akce.

(text převzat z www.vrcen.cz )

Tento den byl sice pátek,  8.11.2019, ale škola se místo vyprázdnění okolo 16.hodiny naplnila téměř stovkou návštěvníků. Ti postupně procházeli celou školou. Seznámili se s nově zrekonstruovanými a vzniklými prostory polytechnické učebny, včetně upravené tělocvičny i venkovního prostoru před přístavbou školy. V horním patře školy byly k náhledu a zavzpomínání připraveny pro návštěvníky kroniky a fotoknihy jednotlivých školních let. V dalších učebnách na všechny čekaly školní výrobky, školní pomůcky a výtvarné práce žáků. V nově vytvořené místnosti - poradenském pracovišti - byl již nový vyhovující nábytek, skříně, ale i nově vytvořené zázemí pro pedagogické pracovníky školy. Přišli se podívat bývalí žáci a jejich rodiče, zastupitelé okolních obcí, které se na projektu přístavby aktivně účastnili, ale i ostatní obyvatelé, kteří si na tento významný den udělali čas a potěšili nás nejen chválou, ale i vzpomínkami. Po 18.hodině byl Den otevřených dvěří naší školy ukončen. Děkujeme za Váš čas a návštěvu. Těšíme se na další akci, při které k nám zavítáte. Zrovna sv. Lucie zavoní 13.12. 2019 vánočním jarmarkem, tak se zastavte nasát vánoční atmosféru. (pa)


Den otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveří

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 15:14 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň