Svět záchranářů - Karlovy Vary

[středa, 4. březen 2020]

Po delší době jsme opět s dětmi z 3., 4. a 5. ročníku navštívili ve středu 26. 2. 2020 Svět záchranářů v Karlových Varech. Po dvouhodinové cestě autobusem se děti občerstvily v hlavní budově areálu, seznámily se s průvodci programu Svět bezpečí a rozdělily se na dvě skupiny. Jedny šly na policejní stanici. Paní policistky je tam upozornily na možná nebezpečí, která je mohou potkat na ulici, silnici i doma. Naučily je větu: „Promiňte, s cizími lidmi se nesmím bavit.“ Děti si vyzkoušely, že dospělého svými řečmi nepřechytračí, že nemají nikomu otvírat dveře, když jsou bez rodičů doma, ale i jak obtížné je popsat osobu policii. Druhá skupina šla s policisty do domečku představující domov. Ti je poučili, jak se chovat, pokud by děti zjistily, že je vyloupený. Zajímavé pro ně určitě také bylo, jak policisté zajišťují důkazní stopy a co všechno je pro ně důležité. Po přestávce se skupiny vyměnily. Před odjezdem do školy si žáci mohli nakoupit bezpečnostní prvky k jejich lepší viditelnosti na silnici. I když byla cesta poměrně dlouhá, Svět záchranářů stojí určitě za návštěvu a zážitek.

Chtěla bych touto cestou poděkovat jedné mamince a paní Gabriele Rojíkové (Účetnictví a daňové poradenství, Třebčická 573, 33501 Nepomuk), které nám přispěly svými dary na dopravu autobusem do Karlových Varů. (je)

Postřehy žáků 4. ročníku:

Bylo to velmi poučné, nevěřit všem lidem. Kdybychom viděli vyloupený dům, tak nám řekli, že tam nemáme chodit, protože by nás napadl pachatel. Každý jsme udělali vlastní otisk prstu. ***** Dozvěděli jsme se, jak přenést otisky. Také to, že nemáme nastupovat k cizím do auta. Přivezli jsme si otisky. ***** Byli jsme v domečku a někdo ho vykradl a říkali nám, jak to funguje při vyšetřování. Pak jsme se koukli do kukátka a viděli jsme např. bezdomovce, hluchého dědečka. Mohli jsme se podívat, jak to vypadá ve věznici. ***** Děti se naučily, co dělat, když vidí vyloupený dům. ***** Každý jsme si udělali otisk prstu. Koukala jsem do kukátka a viděla různé postavy. Popisovali jsme nějakou osobu. Prohlíželi jsme si vězení a paní Zuzana nás tam zavřela. ****** Policajt nám představil své kolegyně a kolegu. S policisty jsme šli do budovy a tam jsme si povídali. ***** Výlet do KV byl úžasný. Dostali jsme mnoho poučení o bezpečnosti.

Postřehy žáků 3. ročníku:

V Karlových Varech u záchranářů to bylo hezké. Viděl jsem modrý domeček a černý domeček. V černém domečku to bylo vykradeno. Byl tam zloděj, který vypáčil dveře. V modrém domečku jsme si vyprávěli o vězení a o poutech. Taky jsme tam koukali do kukátka, kde jsem uviděl nějakého dědečka a paní. Dozvěděl jsem se, že nemohu otevírat cizím lidem. (Tomáš) *****  Cesta autobusem do Karlových Varů byla dlouhá.  Moc nás to v autobuse nudilo. Když jsme přijeli, šli jsme do hlavního domku. Tam jsme koukali na srandy. Pak jsme šli do prvního domku, kde vykradli paní Novákovou. Tam nám říkali, jak dělají vyšetřování. V druhém domu nám říkali, že nemáme nikomu otevírat, když jsme doma sami. Byli jsme ve vězení. Nakonec jsme si mohli koupit nějaké věci, nejvíc jsme si kupovali reflexní plyšáky. Všechny nás to bavilo. (Nikol a Filip E.) *****  Ve středu jsme jeli do Karlových Varů do Světa záchranářů. Jeli jsme luxusním autobusem 2 hodiny. Když jsme přijeli, šli jsme do velké budovy. Tam nám pustili srandovní scénku. Potom nás rozdělili do dvou skupin podle věku. Byli jsme v domečku paní Novákové, ten byl vykradený a museli jsme zjišťovat, co všechno pachatel ukradl. Bylo to moc bájo. (Oskar a Patrik)

 


Karlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářůKarlovy Vary - Svět záchranářů

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 16:13 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň