Hodnocení žáků na konci 2.pololetí školního roku 2019/20

[úterý, 19. květen 2020]


HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ ZA DRUHÉ POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Škola se bude řídit vyhláškou MŠMT č.211/2020 Sb. ze dne 27.dubna 2020 (celý text vyhlášky vložen do Dokumenty/Legislativa)

Hodnocení za 2.pololetí bude vycházet:

- z podkladů pro hodnocení získaných v druhém pololetí v době, kdy žák má povinnost řádně docházet do školy (hodnocení výkonu v únoru a v březnu 2020)

- podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku, pokud má pro takové vzdělávání žák podmínky, nebo podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet školy, a

- podpůrně z hodnocení výsledků žáka za první pololetí školního roku 2019/2020.

Škola o způsobu hodnocení informuje zákonné zástupce.

Další doporučení MŠMT:

Hodnocení je založeno na základních principech:

- spravedlivé hodnocení každého žáka při zvýšeném respektování individuálních podmínek na domácí přípravu a vzdělávání na dálku

- v průběhu výuky se soustředit na poskytování zpětné vazby

- klasifikace na vysvědčení by vzhledem k výrazně diferencovaným podmínkám pro vzdělávání v druhém pololetí neměla být horší než v předchozím pololetí

- problematické situace by měly být vždy řešeny ve prospěch žáků

Hodnocení na vysvědčení v naší škole bude provedeno známkou. Slovní hodnocení používali učitelé v době dálkové výuky a tak doporučovali žákům, kde a v čem se má jejich výkon zlepšit.

Žákům, kteří by nebyli s hodnocením na vysvědčení spokojeni, vždy zůstává zachována možnost žádat přezkoumání výsledků hodnocení s případným komisionálním přezkoušením. Žák může být hodnocen stupněm „nedostatečný“ a celkové hodnocení bude „neprospěl“. Poté se uplatní ustanovení školského zákona o komisionální opravné zkoušce.

Vysvědčení bude vydáváno v pátek 26.6.2020.


vložil: Ředitel [Úřední deska] 16:33 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Kamila

pondělí, 15. červen 2020
13:00

Dobrý den, chtěla bych se touto cestou zeptat, jestli budou mít děti nějaké focení? Aby měli roku na památku. Děkuji za odpověď.


Napsal: Kamila [Odpovědět]

Ředitel

pondělí, 15. červen 2020
14:11

Ředitel

Dobrý den všem. Zatím se fotili jen páťáci. Plán je takový, že v září vyfotíme žáky "zpětně s jejich současnými třídními učiteli". Snad už se konečně ve škole všichni sejdeme.


Napsal: Ředitel [Odpovědět]
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň