Družina v omezeném provozu

[neděle, 28. červen 2020]

 

Školní družina od 25.5. funguje ve čtyřech skupinách. Naše III.skupina je spojena z dětí 3.a 4. ročníku, které školu v této době navštěvují. Vždy po obědě máme různou činnost, abychom si užili zábavy ještě do konce školního roku. A opravdu nuda není. Pokud bylo odpo deštivé, vyráběli jsme origamové motýlky, rybičky z nepoužitelných CD nebo jsme si hráli na "komiksové obrazy". Některá děvčata dokonce měla zájem o vyšívání na kanavu. Venku na školní zahradě je vždy nejlépe. Na Den dětí si všichni ze skupiny zasoutěžili. Bylo fajn, že David a Kája některé soutěže zorganizovali. Také turnaj v ringu, holky proti klukům, byl prima. Nechybí ani práce na zahradě, užívání si průlezek, houpačky, trampolíny nebo zkoušení chůze na chůdách. Zajímavá pro všechny byla "hledačka" žlutých kinder vajíček na cestách Vrčení. (šle)

Díky období karantény, kdy byla škola zavřená, si naši školní zahradu oblíbilo více zvířátek. Proto i nyní máme možnost s dětmi pozorovat více druhů ptáků, například kosy, drozdy, rehky a jiné. Kromě toho přeskakujeme více krtčích hromádek a u studny obdivujeme ropuchu. Největší atrakcí pro nás ale byl netopýr, poletující ve dne.

S žáky druhého ročníku jsme skládali různé výrobky z papíru – čepice, lodičky, parníčky, čumáčky. Nejnáročnější však byla výroba paraplíček, kdy děti musely zvládnout obkreslit, vystříhat, složit a slepit deset kruhů do paraplíčka. Zde se ukázala pečlivost, trpělivost a odhodlání některých dětí. Jsou to zkrátka šikulové. (ku)


Družina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozuDružina v omezeném provozu

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:22 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň