Osm trpaslíků v lese

[neděle, 28. červen 2020]

 

V úterý 23.června se vydalo osm trpaslíků z 1.třídy na procházku do lesa. Vydali jsme se k Dobré Vodě. Jen Sněhurák na fotkách chybí.

Cestou trpaslíci házeli šišky, hledali houby, povídali jsme o nich, snažili se určovat druhy stromů, přiřazovali k těmto stromům šišky a větvičky s jehličím. Čím dále jsme vstupovali do lesa, tím zřetelněji byly slyšet zvuky techniky. A ejhle! Místo krásného lesa jsme viděli jen holou pláň, na které se zrovna pracovalo. Využili jsme zájmu kluků o pozorování techniky, obsadili pařezy nebo kameny a v klidu se nasvačili. A teď jsem začal mít obavy, zda vůbec tu studánku najdu. Les se úplně změnil! Ale ano, povedlo se. U studánky jsme probrali základy první pomoci, naučili se záchranářskou stoličku a dokonce jsme si zazávodili v přenášení raněného. Pak jsme chtěli jít stezkou, ale přes stezku ležely pokácené stromy. Kousek jsme se proto vrátili a pak šli pěšinou kolem Čečovického potoka zpátky ke škole.

U brodu na počátku Vrčeně jsme si povídali o potoku, zkoušeli jsme určit levý a pravý břeh potoka. Také jsme zopakovali poznávání přírodnin a pak už rychle do školy, protože nás čekal oběd.

Vycházka se podařila, počasí nám přálo. Jen škoda, že jsme nemohli jít v plném počtu. (mk)


Osm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v leseOsm trpaslíků v lese

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:28 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň