Plán provozu školy od 2.září

[sobota, 29. srpen 2020]

 

Od druhého školního dne bychom rádi zachovali náš osvědčený způsob práce. Máme vše naplánováno, ale máme jedinou jistotu, a to tu, že je vše nejisté.

Tak tedy zde je náš plán:

·         výuka bude probíhat dle rozvrhu hodin (žáci obdrží rozvrh hodin co nejdříve)

·         školní družina je v provozu od 6,30 do 7,30 a pak odpoledne po vyučování nejpozději do 16,30 hodin

·         žáci budou rozděleni do třech oddělení školní družiny (žáci 4.,5.r. budou tvořit jedno oddělení, žáci 1.,2.,3.r. budou rozděleni do dvou oddělení); v těchto skupinách budou docházet i do školní jídelny na oběd

·         od 15.hodiny se žáci spojí do jednoho nebo do dvou oddělení podle počtu přihlášených žáků

·         zájmové útvary (kroužky) Hra na flétnu, Náboženství, Matematika+, Míčové hry, Hliněný kroužek, Veselá věda a Hry s hudbou se budou konat pravidelně podle rozpisu a žáci všech tří oddělení ŠD se v nich budou prolínat; činnost uvedených zájmových útvarů (kroužků) bude zastavena na základě rozhodnutí ředitele školy nebo podle dané situace (oranžová barva na semaforu, který nastavilo ministerstvo zdravotnictví)

·         školní společné akce budou probíhat dle možností; akce budou zastaveny na základě rozhodnutí ředitele školy nebo podle dané situace (oranžová barva na semaforu, který nastavilo ministerstvo zdravotnictví)

·         povinně nasadíme roušky podle dané situace (oranžová barva na semaforu, který nastavilo ministerstvo zdravotnictví)

Další informace:

·         budeme vyžadovat, aby měl každý žák v aktovce dvě roušky, stejně jako kapesníky (látkové nebo papírové)

·         ve škole máme dostatek dezinfekce

·         vaše dítě může nosit roušku ve třídě i ve společných prostorách školy, i když není povinná (postaráme se o to, aby to bylo normální a aby nebyli dotyční zesměšňováni)

·         žádáme rodiče, aby dětem ráno měřili teplotu; pokud by teplota přesáhla 37°C, pro jistotu nechte dítě doma; dítě nemá být ve škole z důvodu jakékoliv i jen počínající nemoci

·         ve škole budeme žákům přeměřovat dle možností teplotu; pokud naměříme 37°C a více, budeme nuceni umístit dotyčného do izolace a to do příjezdu zákonného zástupce; v izolaci nemůže být pod neustálým pedagogickým dozorem, bude na něj občas dohlédnuto 

·         spoléháme na rodiče, že případnou nemoc nebudou podceňovat

·         v autobuse cestou na plavání budou mít všichni povinně roušku

·         samotná rýma není důvodem k domácímu pobytu

·         poučte své děti o dodržování hygienických návyků (mytí rukou, kapesníky, kýchání a kašlání do rukávu nebo do kapesníku, hygiena po použití WC)

·         pokud je žák nemocný, 1. den nemoci si můžete vyzvednout oběd do jídlonosiče, ale musíte přijít do jídelny mimo dobu stravování žáků

Osobně doufám, že vše společně zvládneme, budeme k sobě tolerantní a nebudeme zbytečně celou situaci podceňovat, ale ani přeceňovat. Naším cílem je odučit celý školní rok ve škole a nepřijít o kontakt s vašimi dětmi.

Pavel Maršalík


vložil: Ředitel [Úřední deska] 19:41 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň