Předvánoční družina

[středa, 23. prosinec 2020]

 

V této době změn organizace v naší škole a umístění dětí ve školní družině byli prvňáčci samostatně v 1. oddělení  ŠD.

Ve zkratce napíši, jak děti trávily volný čas ve škole. V listopadu jsme hodně chodili ven na procházky nebo jsme hráli hry na školní zahradě. Zvládli jsme poklidit zahradní prostory od listí a rozházených hraček. Při dobrém počasí jsme stihli pouštět draky po větru. Poslech čteného pohádkového příběhu " Toníkovy čertoviny" skoro všechny prvňáčky zaujal i pobavil. Děti rády malují, modelují i vyrábějí. V prosinci nastal čas na výrobu vánoční ozdoby či dárku "sněhuláčka" na zavěšení.  Příjemné bylo páteční "adventní čajíčkové odpoledne". Děti si mohly donést svůj oblíbený hrneček a čaj nebo byl k dispozici čaj v konvičce. Při posezení jsem si povídali o vánočních zvycích doma a také došlo na vyslovení největších přání a dárků od Ježíška. Poslední den před vánočními prázdninami jsme si rozdali dárečky a popřáli si hodně zdraví a štěstí, opatrování se a více úsměvu k Vánocům a k novému roku. To vše přejeme i všem rodičům, přátelům naší školy a dobrým lidem. (šle)

Oddělení Včelky bylo pilné jako včelky. Každý kdo chtěl, měl možnost vyrobit dárek domů. Tak si někteří nazdobili ubrouskovou technikou květináče a jiní  ušili tašku nebo chňapku na šicím stroji. Myslím, že se dílo podařilo. (ku)


Předvánoční družinaPředvánoční družinaPředvánoční družinaPředvánoční družinaPředvánoční družinaPředvánoční družinaPředvánoční družinaPředvánoční družina

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 14:23 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň