Třídní a družinové Vánoce

[středa, 23. prosinec 2020]

 

1.ročník

V první třídě jsme začali hned ráno s učením a to jsme střídali s pobytem na koberci, kde jsme vyprávěli o Vánocích, vánočních zvycích a tradicích. Pouštěli jsme lodičky z ořechových skořápek, rozkrajovali jablíčko, udělali jsme výstavu vánočního cukroví, povídali si o vánočce jako o jednom ze symbolů svátků. Děti i my dospělí jsme si všechno moc užívali. Potom pana učitele vystřídala paní vychovatelka Šlajerová a děti předvedly starším spolužákům dramatizaci písničky Nad Betlémem svítí hvězda. (mk)

2.ročník

Tento školní rok jsme oslavili třídní Vánoce 18. prosince 2020. Nejprve jsme dozdobili vánoční přání, která jsme vytvořili při výtvarné výchově a pracovních činnostech a napsali do nich texty. Dokončili jsme drobné dárky v podobě KAPIČEK ŠTĚSTÍ. Slepili jsem oříšky na ozdobení našeho vánočního stromečku. Po svačině, na kterou jsme si z domova donesli cukroví a uvařili čajíček, jsme si zopakovali básničku Mráz a vyzkoušeli několik vánočních zvyků - pouštění lodiček z oříšků a krájení jablíček. Následovalo rozdání dárečků a nechyběla ani pohádka. Na závěr jsme si popřáli hezké Vánoce. Myslím, že se nám tento den vydařil. (je)

3.ročník

Páteční den jsme ve třetí třídě pojali celý vánočně. Již od rána jsme se potýkali vánoční "únikovkou", kdy jsme plnili úkoly z Čj, Aj, M a Prv, abychom odemkli zakódované zámky Vánocům. Při poslechu vánočního příběhu o důležitosti přátelství a vztahů se svými bližními jsme vyškrabali barevné kapříky z temných řek. Samozřejmě jsme i letos zkusili tradiční zvyky jako jsou např. rozkrajování jablíček, házení botou nebo pouštění lodiček. Sešli jsme se u našeho třídního vánočního stromečku, nasáli adventní atmosféru, zhodnotili starý rok a vyslovili přání do toho nového. Nakonec jsme se společně podívali na pohádku a zakončili vánoční den jak jinak než řízkem se salátem! (sý)

Třídní Vánoce z pohledu dětí. (Kačka Roušalová)

Třídní Vánoce jsme se třídou. Bylo to moc hezké. Nejdřív jsme se dvě hodiny učili a vyráběli. Pak jsme se nasvačili. Paní učitelka nám četla pohádku o velbloudovi, slonovi a koni. Byla moc hezká. Potom jsme dělali zvyky, např. házení botou, rozkrajování jablek, pouštění lodiček. Pak jsme šli už na Ježíška, a pak jako vždy paní učitelka pustila pohádku. Letos pustila Princeznu a půl království. Pak jsme měli oběd, výborný řízek s bramborovým salátem.

4.ročník

Poslední den před prodlouženými prázdninami si i čtvrťáci užívali Třídní Vánoce. Povídali jsme si o tom, jaké tradice dodržujeme v našich domovech, rozkrojili jsme si jablíčko, ochutnali cukroví. Koledy jsme si bohužel zazpívat nemohli, proto jsme si je pustili alespoň z reproduktoru. Došlo i na rozdávání drobných dárečků. A co že nám přinese Ježíšek domů? Každý z nás napsal své přání a po Vánocích uvidíme, komu Ježíšek jeho přání vyplnil. Pak už zbývalo jen popřát si šťastné a veselé Vánoce. (ce)

5.ročník

Stromeček jsme v naší třídě ozdobili již v začátku týdne, aby na nás dýchla vánoční atmosféra při výuce přídavných jmen i dvojciferného dělení. V pátek jsme se posadili do kruhu a začali si připomínat vánoční zvyky a zážitky. Svačinku jsme si zpestřili voňavým čajem a vánočním cukrovím, vyprávěli si nejen o pečení cukroví, ale i o tom, co nás letos o Vánocích doma čeká, koho navštívíme, na koho nezapomeneme s dárkem nebo naopak vzpomeneme v duchu při svíčce. Koleda zazněla, zvoneček zazvonil a nadělování mohlo začít. Každá maličkost daná od srdíčka udělala radost. Byli jsme rádi pospolu po dlouhé době distanční výuky! Na konci jsme si zahráli pár her pro radost, popřáli si krásné vánoční svátky a zdraví v novém roce 2021. Nový rok nám určitě zase připraví nějaké nástrahy, ale my už teď víme, že je společně zvládneme. (pa)

Družinová nadílka:

Tak a je to tady, přichází čas štědrovečerní a všichni se na něj už moc těšíme. Ani kovid nám nezkazil krásnou družinovou nadílku. A ano i k nám už dorazil Ježíšek a děti se dočkaly vytoužené nadílky, kterou děti mají velmi rády. Děti byli moc překvapené a nadšené z nových a zábavných hraček, které jistě budou zpříjemňovat den v družině. Ale ještě před tím, než se vrhly děti na dárky pod školním vánočním stromečkem, řekli jsme si krátkou básničku a pozitivně jsme se naladili. Společně jsme si vytvořili kouzelnou vánoční atmosféru. Dojedli jsme si všechno cukroví, dopili voňavý čaj a šli se podívat, co nám Ježíšek tentokrát nadělil. Dětem se zajiskřily oči a jejich výraz mluvil za vše. Nechyběly ani prskavky. V družině si to děti moc užily a do každého oddělení přibylo několik nových her a stavebnic. Při odchodu domů si děti odnesly nejen nezapomenutelnou náladu, ale i zážitky. Ježíšku, děkujeme a příští rok zase na shledanou! (pe)


Třídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové VánoceTřídní a družinové Vánoce

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:38 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň