Vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021

[pátek, 5. únor 2021]

 

Ve čtvrtek 28.ledna skončilo 1.pololetí tohoto školního roku. Žáci 1. a 2.ročníku měli to štěstí, že mohli právě v tento den obdržet svoje vysvědčení, tedy přesněji Výpis z vysvědčení. Ostatní žáci obdrží svá vysvědčení za 1.pololetí, až se vrátí do školy.

Během prvního pololetí naši žáci strávili většinu času doma na dálkové, distanční výuce. Učitelé zkoušejí různé varianty řešení, zjišťují, jaké formy výuky vyhovují žákům, ale i jejich rodičům. I přesto, že zkoušíme vymýšlet různé varianty a formy výuky, vždycky se najde někdo, komu právě zvolená varianta nevyhovuje. Jednou je on-line hodin málo, pro jiného je on-line hodin až moc, někdo pracuje velmi dobře, jiný tempo nestíhá, neboť doma se mu nechce pracovat, na jiných školách mají on-line hodin víc, jiní volají, abychom zbrzdili a zpomalili tempo. Někdy je těch všech požadavků až příliš.

Každý žák dostal na vysvědčení známky za dobu prezenční výuky, ale každý žák 3.-5.ročníku také obdrží slovní hodnocení své domácí (on-line) práce. Není to jednoduchá situace a přesto jsme ve škole dospěli k hodnocení 1.pololetí.

Při hodnocení prospěchu jsem zjistil, že 57 žáků prospělo s vyznamenáním, 19 žáků prospělo, jeden žák neprospěl, jeden žák byl hodnocen slovně a dva žáci nebyli hodnoceni z důvodu vysoké absence.

Za první pololetí jsme udělili 30 pochval (26 pochval udělili třídní učitelé a 4 pochvaly ředitel školy). Také bylo uloženo jedno napomenutí třídního učitele.

I přesto, že jsme do školy chodili velmi málo, jsou ve škole tři žáci, kteří za dobu prezenční výuky nasbírali přes 100 zameškaných hodin.

Na závěr bych velmi rád upozornil, že za tuhle šílenou situaci učitelé nemohou, že se snaží pomáhat všem. Chápu, že rodiče mají velmi ztíženou situaci. To ale mají moje kolegyně také. Velmi prosím o shovívavost a trpělivost.

Velmi se s kolegyněmi těšíme, až budeme opět všichni ve škole. Pro mě jako ředitele školy je hodně věcí, které mě ve školní práci svazují a netěší. Denně poslouchám, jak divně zní prázdná škola bez dětí, bez povyku, bez radosti, bez úsměvů, bez společného setkávání. Trápí mě to, ale neumím s tím nic udělat. Držím nám všem palce, abychom to všechno zvládli přečkat. Přeji vám všem hodně síly a trpělivosti. Věřím, že brzy bude líp !

Pavel Maršalík

Vysvědčení za 1.pololetí 2020/2021 Zvětšit obrázek

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 09:25 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň