PROVOZ ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021

[sobota, 10. duben 2021]

Obecné informace pro všechny žáky

ZŠ Vrčeň má zapsaných 76 žáků, které jsou v pěti samostatných třídách; třídy musí ve výuce rotovat po celých třídách.

1.týden od 12.4.2021 dochází do školy žáci 3.-5.ročník u; žáci 1.-2.ročníku se vyučují doma (distančně).

2.týden od 19.4.2021 dochází do školy žáci 1.-2.ročník u; žáci 3.-5.ročníku se vyučují doma (distančně).

Příznaky, při kterých nevstupuje žák do školy:

Příznaky

Testování:

Žáci se budou 2x v týdnu testovat antigenními testy LEPU (v naší škole v tělocvičně v pondělí a ve čtvrtek ihned po příchodu do školy; pokud není vykonán test v pondělí (ve čtvrtek), musí být žák testován v den, kdy přijde do školy).

Žák se nemusí testovat, pokud je splněna podmínka v dokumentu, část II.

  • Žák má prodělané onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní
  • Má negativní výsledek antigenního nebo PCR testu, které nejsou starší 48 hodin, které byly provedeny někde ve zdravotnickém zařízení (testovacím centru)
  • Má vystavený certifikát o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní

Pokud nebude předloženo písemné nebo elektronické potvrzení (možno zaslat na školní e-mail nebo sms na telefon 728 550 788)), žák absolvuje testování.

Mimořádné opatření MZ_testování

Průběh testování:

Testování plánujeme v době od 6,30 do doby, než bude vše hotovo. Děti přijdou ráno (pondělí a čtvrtek) do školy, hned jdou do tělocvičny, provede se test (s mladšími žáky může provést test rodič, nebo učitelka, vychovatelka,...sami jako poslední možnost), po výsledku testu jde dítě do šatny a do třídy nebo (bohužel) domů, bude-li test pozitivní. Po dobu vyhodnocování testu (15 minut) bude sedět dítě "u svého" testu v tělocvičně nebo na výsledek testu počká s rodičem na školní zahradě, kde není zajištěn pedagogický dozor.

Výsledky testů jednotlivých žáků se nesdělují ostatním. Pokud je žákův test pozitivní, žák opouští školu sám, nebo v doprovodu rodičů. Na příjezd rodičů dítě čeká v oddělené místnosti. Pro tyto možnosti je připraven tiskopis.

Odchod ze školy_pozitivní test

Vyhodnocení testování:

Diagram testování

Ochrana nosu a úst:

Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví mají žáci chirurgickou roušku, nanoroušku nebo ochranu na bázi respirátoru FFP2. Nesmí být látková rouška.

Mimořádné opatření MZ_ochrana dýchacích cest

Rodiče ve škole:

Rodič může vstoupit do školy pouze v pondělí a ve čtvrtek ráno (pomoc při testování). V ostatní dny ráno a odpoledne není umožněn vstup rodičů do školy.

Obědy budou zajištěny ve školní jídelně pro žáky, kteří se vzdělávají prezenčně. Na oběd se bude docházet v třídních skupinách.

Provoz školní družiny: žáci budou i odpoledne (družinová činnost) pokračovat ve své třídní skupině; bude oproti dřívější době zkrácen provoz družiny; děti budou odcházet ze ŠD nejpozději v 15,30 hodin.

Provoz ŠD bude jiný, proto žádáme o zapsání časů, kdy bude dítě odcházet ze školní družiny. Tiskopis obdrží dítě ve škole, nebo si jej rodič vytiskne.

Odchody z družiny

Rozvrh hodin

Je provedena úprava rozvrhu. O změnách budou žáci informováni. Pedagogičtí pracovníci byli rozděleni stejně jako žáci do dvou skupin, které se nepotkávají. Můžete tedy očekávat, že na některé předměty bude přítomen jiný vyučující než před uzavřením škol. Doporučujeme přinést si vhodné oblečení a obuv na venkovní pobyt (pohyb, práce na zahradě, vycházky,….).

Zadání domácí práce na týden s distanční výukou obdrží žáci v pátek.

V týdnu prezenční výuky není on-line výuka.

Závěrem

Držme si palce, abychom to přečkali ve zdraví. Není-li dítěti dobře (má příznaky nemoci), nechodí do školy. Největší problém nastane, pokud ve čtvrtek bude některý test pozitivní. To potom musí celá třída do karantény, všichni žáci dané třídy odcházejí domů a prezenční výuka v daném týdnu končí. Dále se bude čekat na vyjádření Krajské hygienické stanice (viz diagram testování).

Pavel Maršalík


Instruktážní video LEPU testy

Instruktážní video Singcelean testy

Informace pro rodiče
vložil: Ředitel [Úřední deska] 10:08 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Strolená

středa, 7. duben 2021
20:01

Dobrý den, jako babička jsem ráda,že konečně budou moci děti opět navštěvovat ZŠ. Chtěla bych se zeptat, proč budou muset mít všichni i nadále roušky, když vlastně dle testu budou negativní? Jsem dost smutná z toho,v jak obrovském používání desinfekcí budou. Nezlobte se na mne. Pouze můj názor. Držím všem palce, ať to zvládnete. M.Strolená babička


Napsal: Strolená [Odpovědět]

Ředitel

středa, 7. duben 2021
21:20

Ředitel

to Strolená: Dobrý den. Určitě se nezlobím, protože nejasností je dost. Bohužel na tuhle otázku ohledně roušek a myslím, že těch otázek bude ještě víc, neumím odpovědět. Nesestavoval jsem ta pravidla. O dezinfekci jsem měl rozhovor s Vaší snachou již na počátku školního roku - domluvili jsme se. Děkujeme za podporu, určitě ji budeme potřebovat. P.Maršalík
---------------------------------
Zpráva byla upravena 11.04.2021 ve 11:34:14


Napsal: Ředitel [Odpovědět] [Skrýt]

Strolená

středa, 7. duben 2021
21:35

to Ředitel: Děkuji za odpověď, opravdu to není ve Vašich silách, je to v jiných vyšších sférách. Přeji všem dobrý start a už konečně bez nucených přestávek v docházce do ZŠ. M.S.


Napsal: Strolená [Odpovědět] [Skrýt]

Kotlan

čtvrtek, 8. duben 2021
18:32

Dobrý den,
měl bych praktickou otázku. Od kolika hodin bude v pondělí ráno probíhat testování? I proto, aby se tam všichni nenahrnuli najednou. Je vhodná přítomnost rodiče při testu a počkat rovnou na výsledek?
Děkuji Kotlan


Napsal: Kotlan [Odpovědět]

Ředitel

pátek, 9. duben 2021
21:58

Ředitel

to Kotlan: Dobrý den,
děkuji za praktickou otázku. Dopsal jsem to do pokynů, které chci zveřejnit co nejdřív. Děti máme v plánu testovat postupně tak, jak přijdou do školy, tedy možno již od 6,30.


Napsal: Ředitel [Odpovědět] [Skrýt]

Klabosilova

pátek, 9. duben 2021
05:56

Dobrý den.
Jsem babičkou jednoho Vaseho prvňáčka a chtěla bych se zeptat proč prvnackove nemají online hodiny? Kdyby měli alespoň jednu hodinu týdně, myslím si že by je to hodně povzbudilo. Nejde ani tak o tu hodinu samotnou jako o ten sociální kontakt. Už jsme si zvykli, že máme hpredtocene video hodiny z loňského roku, ale ten online kontakt chybí. Nemohl by jste si na ně někdo najít alespoň jednu hodinu času?
Děkuji Vám za odpověď. Smutná babička.


Napsal: Klabosilova [Odpovědět]

Ředitel

pátek, 9. duben 2021
22:08

Ředitel

to Klabosilova: Dobrý den. Ano, videa jsou předtočená, to jste poznala dobře. On-line hodina proběhla a rád Vám povím, jak probíhala. Většina rodičů psala, že jsou pro ně lepší ta videa, než zmíněná on-line hodina. Škoda, že jste nenapsala dříve.


Napsal: Ředitel [Odpovědět] [Skrýt]

Ředitel

sobota, 10. duben 2021
19:02

Ředitel

to Klabosilova: Dobrý den, paní Klabosilova. Od včerejšího večera přemýšlím, kdo je Váš prvňáček. Mohla byste se "odtajnit"? Moc děkuji.


Napsal: Ředitel [Odpovědět] [Skrýt]

tazatelka

úterý, 9. listopad 2021
17:01

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je se zájmovými krouzkami. Budou zase nějaké a jestliže ano, tak kdy aby nám nějaký ten kroužek, neutekl.
Předem Vám děkuji za Vaši odpověď.
M.K.


Napsal: tazatelka [Odpovědět]

Ředitel

sobota, 13. listopad 2021
20:01

Ředitel

to tazatelka:
Dobrý den,
kroužky píši do kalendáře. Flétnička, AJ 1.ročník, Náboženství se opakují každý týden, a proto jsem přestal jejich konání zapisovat do kalendáře. Zbylé kroužky jsem tento týden zapomněl dopsat. P.M.


Napsal: Ředitel [Odpovědět] [Skrýt]
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň