Preventivní program - kyberšikana

[středa, 22. září 2021]


Protože se naši žáci během distanční výuky setkávali přes počítač, přijeli do naší školy ve čtvrtek 16. 9. 2021 lektoři z Portusu Prachatice, aby se žáky probrali nástrahy používání internetu, sociálních sítí, ale také počítačových her. Na začátek žákům vysvětlili pojmy hejty a falešný účet. Naučili žáky bránit se nepříjemným hejtům na sociálních sítích, seznámili je se zásadami sdílení fotografií a zneužitím osobních údajů.

Všechny informace si žáci zopakovali během závěrečné aktivity. Se zájmem se všichni zapojili do povídání a podělili se o své zkušenosti s internetem. Z projektu si naši žáci odnesli mnoho nových informací.

Rodičům našich žáků doporučujeme po rozhovoru s lektory a na základě diskuse s žáky, aby vedli pravidelně s dětmi rozhovor o jejich času stráveném na PC, udělali domluvu ohledně nebezpečných projevů a kontaktů na sociálních sítích. V případě zájmu rodičů o podrobnosti a nebezpečí virtuálního světa sociálních sítí doporučujeme kontaktovat - seznámit se s organizací: https://www.portusprachatice.cz/, oblast vzdělávání - kyberkriminalita, program pro rodiče.

Děkujeme všem rodičům za obezřetnost a posílení vzájemné důvěry s jejich dětmi v této nebezpečné a neustále se vyvíjející oblasti IT. (je, pa)


Preventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikanaPreventivní program - kyberšikana

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:32 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň