Batikování a dlabání dýně

[sobota, 6. listopad 2021]

 

Včelky v družině: 21.10. jsme učinili pokus přírodního batikování triček a kousků látek. Žáci si donesli slupky z cibule, listy z ořešáku královského, ze kterých jsme vařili výluh, barvu. Bylo to velmi dobrodružné, protože nejdříve se nám listy v hrnci přichytávaly ke dnu, místností se linula nepříjemná vůně. Venku řádil silný vítr, proto došlo k výpadku elektrického proudu.

Žáci si připravili trička, různě je omotali provazem a zauzlíkovali. Samotné barvení jsem musela dokončit doma na plynovém sporáku. Tam jsem ještě přidala výluh z kávy, přesto batika nevyšla nijak výrazně.

Začátkem dalšího týdne před prázdninami jsme vydlabávali a zdobili dýně, které donesli František a Katka. Z našich výtvorů jsme utvořili malou výstavku před školou a u polytechnické učebny. (ku)


Batikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýněBatikování a dlabání dýně

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:47 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň