Třídní Vánoce 2021

[čtvrtek, 23. prosinec 2021]

 

Na poslední pátek před Vánocemi se těšily snad všechny děti. Čekaly na ně totiž třídní Vánoce. U prvňáčků jsme si upravili stolečky, abychom mohli sedět všichni spolu a pak jsme se pustili do práce. Nejdříve jsme si vybarvili obrázky, přilepili je k sobě a tím nám vzniklo vánoční leporelo. Pak jsme si uvařili čaj a ochutnávali vánoční cukroví. Kromě toho jsme si vyzkoušeli některé tradice – hledali jsme hvězdičky v rozkrojených jablíčkách, pouštěli jsme lodičky ze skořápek ořechů, a nakonec jsme si zazpívali české i anglické vánoční koledy. (ze)

Vánoce u druháků: Stejně jako v ostatních třídách i my jsme 17. prosince oslavili naše třídní Vánoce. Přečetli jsme si obrázkový vánoční příběh, pak jsme vybarvovali obrázek z Betléma při poslechu trochu delšího povídání o Vánocích. Popovídali jsme si o vánočních symbolech a zvycích a také jsme si některé vyzkoušeli, např. rozkrajování jablíček, házení botou a pouštění lodiček. Pro radost někoho blízkého jsme vyrobili vánoční přáníčka a věříme, že udělají opravdu radost. Strávili jsme také čas u stromečku s rozbalování dárečků, popíjením čaje a ochutnáváním cukroví za doprovodu koled a vánočních písní. Shlédli jsme také pohádku, protože ty k Vánocům neodmyslitelně patří. V neposlední řadě jsme se zamysleli nad tím, co je pro nás opravdu důležité a sdělili si svá největší přání. Nikdo nemyslel jen na sebe a proto doufáme, že se nám alespoň některá o kouzelných Vánocích splní...(sý)

Třídní Vánoce jsme ve 3. ročníku slavili už 17. 12. 2021. Začali jsme čtením o adventu, vánočním stromečku a ozdobách. Získané informace jsme využili v pracovních listech. Dokončili jsme si zimní obrázky stromů a lesa, které nám zkrášlily třídu. Svačinu jsme měli slavnostní - čajíčky, cukroví a vánočka. Z tradic jsme vyzkoušeli pouštění lodiček a krájení jablíček. Také jsme se potěšili dárečky a na závěr jsme si pustili pohádku. Celý den byl moc příjemný! (je)

Třídní Vánoce jsme se 4. ročníkem oslavili v poslední školní pátek tohoto roku. Přichystaný stromeček, dárečky, vonící cukroví a čaj. Nezapomněli jsme na koledy a vzpomínky, ochutnávku cukroví a řekli si o nej pochoutce Vánoc. Dárky potěšily, někteří žáci dokonce zažili třídní Vánoce poprvé a byli příjemně překvapeni. Děkujeme rodičům za přípravy, pomoc a přejeme všem krásné vánoční svátky, pohodu a dostatek optimismu. (pa)

V pátek 17.12. jsme s páťáky slavili třídní Vánoce. Již od rána se nám pod stromečkem začaly hromadit krásné balíčky. Nejdříve jsme si povídali o vánočních tradicích, jako třeba krájení jablíček nebo házení střevícem. Shromáždili jsme se u stolu, uvařili si čaj a dali se do ochutnávky vánočního cukroví. Potom jsme se konečně vrhli na rozbalování dárečků. Na závěr jsme pouštěli lodičky se svíčkami a hádali jsme, co nás asi v budoucnu čeká. Všichni jsme si to moc užili. Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok. (vá)


Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021Třídní Vánoce 2021

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 22:08 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň