Vyhodnocení soutěže Matematický klokan

[středa, 6. duben 2022]

 

I v naší škole se letos uskutečnilo školní kolo celostátní soutěže Matematický klokan. Naši žáci se zúčastnili hned dvou kategorií - Cvrček pro 2. a 3. ročník a Klokánek pro 4,. a 5. ročník. Celkem se zúčastnilo 29 žáků v obou kategoriích. Tato soutěž je koncipovaná tak, že do začátku dostane každý soutěžící určitý počet bodů (Cvrčci 18 a Klokánci 24 bodů), řeší tři kategorie úloh rozdělených dle náročnosti, za které mohou získat 3, 4, nebo 5 bodů. Pokud ale odpoví v dané úloze špatně, jeden bod ztratí, za prázdnou odpověď body neztrácí. Proto musí soutěžící operovat při řešení úloh i s tím, čím jsou si jisti a co by jen tipovali.

Vyhlášení výsledků proběhlo 1. dubna na společném setkání tříd, kde každý soutěžící získal 2 dukáty za účast v soutěži a prvních pět nejlepších řešitelů z každé kategorie získalo ještě navíc 1-5 dukátů za své umístění v soutěži.

Gratulujeme všem žákům - úspěšným řešitelům!

 

V kategorii Cvrček bylo možné dosáhnout maximálně 90 bodů a nejlepšími řešiteli byli:

1. Jiří Weinfurter (52 bodů)

2. Matěj Pelcr (47 bodů)

3. Oldřich Vraný (44 bodů)

4. Petr Vídršperk (41 bodů)

5. Vojtěch Wiesner (40 bodů)

 

V kategorii Klokánek byl nejvyšší možný počet 120 bodů a nejlepšími řešiteli byli:

1. Kateřina Roušalová (84 bodů)

2. Julie Mírková (74 bodů)

3. Nela Pícková (66 bodů)

4. Oskar Kotiš (56 bodů)

5. Patrik Novák (46 bodů)

(sý)


Vyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokanVyhodnocení soutěže Matematický klokan

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:24 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň