Olympijská vesnička

[středa, 6. duben 2022]

 

Ve skutečnosti je Olympijská vesnička zázemím pro sportovce. V naší škole jsme ji pojali formou služeb, prohlubování vědomostí a relaxace.

Na každém stanovišti sloužili žáci příchozím a po určitém čase se prostřídali. A tak si každý mohl vše vyzkoušet.

V tělocvičně byla čtyři stanovište:

Bylinky - kde se žáci seznámili s některými bylinkami. Měli možnost ochutnat pampeliškový med, brusinky a meduňkový čaj. Kdo chtěl, mohl nahlédnout do knih nebo si přečíst Přírodní léčivé prostředky, jimiž jsou rostlinná strava, cvičení, voda, slunce, vyváženost, vzduch, odpočinek a důvěra.

Relaxace - zde žáci mohli odpočívat na lehátkách a poslouchat příjemnou hudbu.

Rehabilitační a masážní koutek - na tomto stanovišti na žáky čekala příjemná masáž a pohyb na balančních čočkách.

Koutek pro modlitbu a meditaci - ani na duchovní stránku jsme nezapomněli. Každý, kdo chtěl, se v tomto koutku mohl pomodlit nebo meditovat.

V polytechnické učebně si děti hravou formou zopakovaly zásady zdravého stravování, zjistily, které potraviny jsou zdravé a kterým se naopak vyhýbat. Po malém testíku a krátké zdravovědě si připravily špíz z ovoce a zeleniny, který za odměnu s chutí snědly. Děti se přesvědčily, že příprava zdravé svačinky nemusí být žádná nuda a dokáží si ji připravit samy. (ku, pe)


Olympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesničkaOlympijská vesnička

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 21:31 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň