Divadlo Múza - Hody, hody, doprovody

[pátek, 22. duben 2022]

 

Společně se školkovými dětmi se naši žáci sešli v úterý 5. dubna 2022 v tělocvičně školy na divadelním představení "Hody, hody, doprovody" divadla Múza. Dva roztomilí králíčci dětem během představení oživili velikonoční tradice. Barvili vajíčka, pletli pomlázku a také nechybělo připomenutí zvyku dostat na Velikonoce něco nového. V příběhu bylo také mnoho mláďátek, která k jaru patří. Všichni si veselou pohádku užili a pobavili se humornými scénkami. (je)

Zde jsou reakce a komentáře žáků 3. a 5. ročníku:

Bylo to o dvou králících. Králíci nechtěli porušit velikonoční tradice. Barvili kraslice, pletli pomlázku. Nejvíce se mi líbilo, jak barvili kraslice a potkali paní kachnu, a jak dali panu vodníkovi kraslice. (Šárka)

Dva králíci se snažili dodržovat tradice. Kreslili vajíčka, upletli pomlázku. Byl tam pes, který řekl, že toho, kdo nemá na sobě nové oblečení, zajíc pokaká. Co se mi líbilo? Že měli nové trenýrky. (Monika)

Žili byli dva králíci. Snažili se dodržet velikonoční tradice. Jeden byl malý a druhý velký. Nejvíc se mi líbilo, jak kuřata předbíhala maminku. (Jiří Š.)

Pohádka se jmenovala „Hody, hody,doprovody“. Byli v ní dva králíci. Snažili se dodržet velikonoční tradice. Rozhodli se, že si upletou pomlázku a namalovali vejce. Nejvíc se mi líbilo, jak se chtěli pokakat. (Matěj)

Bylo to o dvou králících, kteří chtěli splnit tradice, ale neměli kraslice, proutky a vajíčka. Tak je hledali. Mně se nejvíc líbilo, jak nás chtěli pokakat. (Vojta)

Bylo to o dvou králících. Ty se snažili dodržovat velikonoční tradice. Jmenovali se Ouško a Zoubek. Pletli pomlázky, malovali vajíčka. Nejvíc se mi líbilo, jak řekli, že nás pokakají. (Laura)

V jedné pohádce byli zajíci. Jmenovali se Ouško a Zoubek. Ouško, protože má velké uši a Zoubek, protože má velké zuby. Líbilo se mi, jak nás chtěli pokakat. (Ondřej)

Do Vrčeně přijelo znovu divadlo Dráček s novým názvem MÚZA. Představení se jmenovalo HODY, HODY DOPROVODY. Celé to hrály dvě herečky s pomocí loutek. Příběh vyprávěl o dvou králících, kteří se jmenovali ZOUBEK a OUŠKO. Oba dva králíci potřebovali pomoc z publika namalovat vajíčka, a tak šli čtyři dobrovolníci do toho. Chtěli vyrobit pomlázky z vrby vedle pana vodníka, ale ten jim to nedovolil. Ouško přišel na to, že mu může dát namalovaná vajíčka a vodník jim dá čtyři zbylé proutky a vyšlo to. Mohli tedy vyšupat celé pódium. Divadlo bych doporučoval spíše pro menší děti, ale i dospělí se budou bavit. (Oskar)

Dne 5. 4. se ve vrčeňské škole sešly dvorecká a vrčeňská školka i škola, aby se všichni podívali na představení Hody, hody doprovody od divadla Múza. Děti si společně s králíčky Ouškem a Zoubkem mohly vyzkoušet a naučit se spoustu velikonočních zvyků. Divadlo bylo velmi hezké, ale spíše pro malé děti. (Anna)

V úterý 5. dubna se ve Vrčeni znovu ukázalo divadlo Dráček, tentokrát pod novým jménem Múza. Bohužel máme ve škole malou tělocvičnu, takže jsme se tam jen tak tak vešli. Jako úvod nám pořadatelé pustili velikonoční písničku. Poté následovalo představení hlavních postav Ouška a Zoubka. Představili celý dvůr a potom následovalo Zoubkovo setkání s kachnou. Ta mu řekla, že na Velikonoce musí mít pomlázku. Během toho Ouško od psa zjistil, že potřebuje kraslice. Oba provedli výměnu s hastrmanem, kraslice za proutky z jeho vrby. Kraslice jim pomohly namalovat i někteří diváci. Nakonec chtěli králíci všechny pokakat. Podle mého bylo představení určeno spíš pro mladší žáky. Často tam byly dětské výrazy. A na konci mě velice překvapila králičí chuť pro kakání. (Tonda)

Divadlo se odehrávalo v základní škole Vrčeň. Představení se povedlo, bylo skvělé a jmenovalo se Hody, hody doprovody. Byly tam dvě herečky, jedna hrála králíčka Ouška a druhá králíčka Zoubka. Vybrali si z publika čtyři děti na barvení vajíček. Dělali pomlázky z vrby a vyšupali všechny králičice. Říkali, že když nebudeme mít na sobě nové věci, tak nás pokakají. Dětem se to líbilo a tleskaly. (Dan)

Dne 5.4 2022 do základní školy Vrčeň přijely 2 herečky s divadelním představením. Dva zajíci Ouško a Zoubek jsou čerstvě narození. Starší se jmenoval Ouško, protože měl velké uši a mladší se jmenoval Zoubek, protože měl velké zuby. Byly Velikonoce a zajíčci se rozhodli udělat si je fajn. Mladší sehnal vejce na kraslice. Ouško a Zoubek si na pódium pozvali malé děti na pomoc. Děti jim pomohly nabarvit kraslice. Starší šel pro proutky z vrby, ale vodník mu je nedal. Ouška napadlo, že vymění kraslice za proutky. Vodníkovi se nápad líbil, a tak udělali výměnu. Ouško poděkoval a šel společně se Zoubkem udělat pomlázku. Potom vyšupali všechny zaječice i svoji maminku. Pohádka byla spíše pro mladší, ale pobavila i starší diváky. (Nela)


Divadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovodyDivadlo Múza - Hody, hody, doprovody

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 16:28 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň