Pečení perníčků a velikonoční vyrábění

[pátek, 22. duben 2022]

 

Jelikož pečení perníků nepatří pouze k Vánocům, rozhodli jsme se letošní Velikonoce trochu osladit. V rámci blížících se Velikonoc a s nimi spojeným prodejem velikonočních výrobků naší školy, se minulý týden linula vůně perníčků po celé škole. Jak se dětem perníčky povedly, posuďte sami. Ve čtvrtek 7.4. jsme v naší kuchyňce začali – nejprve se umýt a vysvětlit pravidla bezpečnosti. Těsto paní vychovatelka připravila, aby šla práce pěkně od ruky a hurá do pečení! Měli jsme formičky kuřátka a vajíčka. Děti si perníčky vykrojily, společně jsme je upekli a zdobit už musel každý sám. Děti, které se pečení nemohly zúčastnit, si druhý den alespoň perníčky ozdobily a snědly. Někteří si je odnesli ukázat domů. (pe)

V době předvelikonoční jsme s dětmi vyráběli, pekli a tvořili pro velikonoční jarmárek. V oddělení ŠD "Soviček" si všichni udělali svého "jidáše" z kynutého těsta a děvčata je upekla pro každého v polyt.učebně a některé i na prodejní jarmark. Zrovna tak si každý mohl vyrobit domů či na prodej velikonoční dekoraci "zajíčka". Přejeme tak všem i sobě zdravé, veselé a spokojené jaro :-) (šle)


Pečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyráběníPečení perníčků a velikonoční vyrábění

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 16:33 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň