Čarodějnice ve škole

[neděle, 8. květen 2022]

 

Přiblížil se konec dubna, období, kdy se dříve začala ztrácet košťata, hranice dřeva, chystat ozdoba májky a v každém regionu trochu jinak.

V naší škole jsme po dlouhé době covidové pauzy uspořádali společné svačinové opékání špekáčků, rejdění převlečených čarodějek, které bylo doplněno zajímavými křížovkami, ale také informacemi o zvycích a obavách z Filipojakubské noci, která byla plná kouzel, pokladů i tajemna.

Například třeťáci se sešli v tento den pouze v počtu osmi žáků, i přesto se pustili do plnění čarodějnických úkolů s velkým nasazením. Téměř celým dopoledním vyučováním se prokousávali pracovním listem, ve kterém se seznámili s tradicí Pálení čarodějnic dříve a nyní. Vysvětlili si spoustu nových slov, zopakovali učivo českého jazyka z druhého ročníku a naučili se nově určovat rod podstatných jmen, potrénovali si paměť v myšlenkové mapě, zopakovali násobilku a uvolnili se při vybarvování mandaly. Neunikli ani návštěvě jedné děsivé čarodějnice. Dopoledne jsme si všichni s radostí a úsměvem užili.

Naším největším pokladem jsou naše (vaše) děti, náš pan ředitel, který s akcí opékání buřtů nadšeně přišel jako první a  také dobrá nálada, kterou si v naší škole rádi pěstujeme. Děkujeme všem za pomoc s organizací, protože i naše paní uklízečka nám ochotně nakrájela chleba, asistentky připravily bezpečné ohniště. Přejeme krásný máj a děkujeme za ten čas, plný květů a lásky .... . (ce, je, pa)


Čarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve školeČarodějnice ve škole

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 09:40 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň