Blovice - výlet do muzea

[neděle, 3. červenec 2022]

Na závěr školního roku 2021/22 jsme se rozhodli pro výlet do Blovic. Všem se líbilo, dobře to dopadlo, ani nepršelo. Těšíme se na další společné zážitky od září 2022. (Pa)

Zde jsou komentáře některých žákyň 4. ročníku:

Jeli jsme autobusem a vlakem do Blovic na zámek. Byla tam výstava plátové zbroje a motorek. Nebylo to jen o brnění, ale i o založení a historii. Když to skončilo, šli jsme do cukrárny U Jílka. Pak jsme šli rychle na vlak, ale ne, že by nám ujížděl, prostě jsme šli ze zvyku rychle. (Roušalová K.)

My jsme byli v Blovicích. Napřed jsme šli do zámku, kde nám paní ukazovala staré věci. Například staré obleky, staré zbraně, malý mlýnek. Také jsme byli v cukrárně, kde jsme si dali zmrzlinu. Nazpátek jsme šli pěšky na nádraží, vlakem do Nepomuka a z Nepomuka autobusem do Vrčeně. Moc se mi ten výlet líbil. (Králová K.)

Viděli jsme stroj na rozehnání mraků. Nejvíce se mi líbily šaty, kroje a kočárky. Zaujalo mě, že v minulosti vynalezli motorku pro ženy. (Holubová M.)

Výlet byl skvělý, byli jsme na zámku v Blovicích. Nejdřív jsme šli do kaple a tam nám povídali o historii zámku. Dozvěděla jsem se, že dříve tu byla zemědělská škola. Pak nám ukázali věci učitele, který tak učil. Také nám ukázali tehdejší módu. A pak nám konečně ukázali plátovou zbroj (brnění). Nakonec jsme si nechali motorky-veterány. (Mírková J.)


Blovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzeaBlovice - výlet do muzea

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 10:41 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň