Výstava betlémů

[pátek, 27. leden 2023]

Ve středu 18. 1. 2023 a v pátek 20. 1. 2023 navštívili naši žáci výstavu betlému ve Svatojánském muzeu v Nepomuku. Nejdříve se posadili v arciděkanství na židle a dívali se na pohádku Jak to bylo na tři krále z večerníčku Chaloupka na vršku. Když si zopakovali, které dary tři králové nesli, zahráli si na ně a v průvodu došli do kostela sv. Jakuba, kde položili dary Ježíškovi. Celý kostel si prohlédli, vyzkoušeli si dokonce i hraní na kostelní varhany na kůru a vystoupali na kazatelnu. Po návratu na faru šli na prohlídku betlémů. Nejvíce pozornost žáků upoutaly moderní pohyblivé krajinky. Nechyběl nákup drobných dárečků. Před odchodem na autobus se ještě zahřáli připraveným čajem a posvačili z vlastních zásob. Prohlídka výstavy i kostela se žákům moc líbila, a to i díky skvělé organizaci a výkladu paní Štěpánky Kodýdkové. (je)

Třetí lednový týden zavítala naše škola do nepomuckého Svatojánského muzea a kostela sv. Jakuba. Přivítala nás pracovnice muzea p. Kodýdková, která nás seznámila s legendou tříkrálovou. Potom nám ukázala celý kostel sv. Jakuba zevnitř i zvenku. Jedna z našich spolužaček si vyzkoušela varhany a krásně na nich přehrála vánoční koledu. V muzeu jsme s údivem sledovali všechny vystavené betlémy, které byly z různých materiálů i výstavu obrazů p. Čáslavského. Nakonec jsme společně posvačili, nakoupili malé suvenýry a spokojeně se vrátili do školy na oběd a poslední vyučování. Děkujeme p. Kodýdkové za laskavé přijetí a výborný teplý čajík, co nám tak chutnal v těchto mrazivých dnech. (pa)


Výstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémůVýstava betlémů

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 11:14 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň