Vítání jara - Morana

[čtvrtek, 30. březen 2023]

V pátek 24. března jsme se celá škola sešli na návsi a rozhodli se, že zimy už bylo dost a jaro je třeba řádně zavolat!

Všichni měli připraveny říkadla, jarní básničky a dobrou náladu. Páťáci vytvořili Moranu ze slámy, ozdobili ji vyfouklými vejci a ulitami, oblékli ji do sukně a na hlavu uvázali šátek. Mrazivý pohled samozřejmě nechyběl. Smrtka se v čele průvodu točila ve větru. Společně jsme prošli vesnici, při zastávce vždy přivolávali jaro a prvňáčkové vzadu měli připraveno létéčko, které je symbolem jara a nového života. Po rozloučení s Moranou, která uplavala po vodě, po radostném zamávání na cestu a pokřiku "Zimo, ať jsi pryč!" se konečně celá škola sešla na školní zahradě a zasadila symbol jara - Líto.

Věříme, že nás sluníčko nezklame a vydrží už svítit a mít sílu jara. Děkujeme všem za energii a dobrou náladu. (pa)

 

Vítání jara pohledem třeťáků a a čtvrťáků:

Sešli jsme se na návsi. Pátá třída nám říkala, jaké jsou postní neděle. Chodili jsme po vsi a recitovali jsme básničky. Přednášeli jsme u krámu, pošty, květinářství a u rybníku. Pak jsme hodili Moranu do řeky.

Eliška H. 3. roč., Ondřej Š. 4. roč.

Šli jsme po Vrčeni a říkali básničky. Zastavili jsme se na návsi a holky z páté třídy nám řekly něco o šesti nedělích. Paní učitelka hodila Moranu do řeky. Pak začalo pršet a byli jsme mokrý. Potom paní učitelka zapíchla Létečko na školní zahradu.

Dorota 3. roč., Veronika 4. roč.

Na začátku páťáci vyprávěli o postních nedělích. Recitovali jsme u sochy, zahradnictví, rybníku, mostu a mlýna, kde jsme se rozloučili s Moranou. Paní učitelka hodila Moranu do vody a vraceli jsme se do školy. Tam jsme naposled zarecitovali básničky. A nakonec pan ředitel měl proslov.

Vojta H. 3.roč., Petr V. 4. roč.

Šli jsme před školu a páťáci nám říkali postní neděle do Velikonoc. Poté jsme šli ke krámu a recitovali jsme jarní básně. Prošli jsme Vrčení a recitovali jsme další básně. Akce se zúčastnil i pan ředitel a popřál nám krásné jaro. U řeky jsme přednášeli naposledy básně a hodili jsme Smrtku do řeky. Moc jsme si to užili. Pak jsme šli na zahradu a zapíchli jsme do země Létečko. Za krásné přednášení nám paní prodavačka dala cereální polštářky.

Monika 4. roč., Vavřinec 4. roč., Šimon 3. roč.


Vítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - MoranaVítání jara - Morana

vložil: Učitelka [Aktuální dění] 11:59 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!
Doučování žáků Banner
Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň