Myška kamarádkou [4.11.11]

[pátek, 4. listopad 2011]

Projekt „Učíme se jeden od druhého“ zahájen

 

Na jaře letošního roku byl zpracován projekt naší školy v rámci VI.výzvy MAS sv.Jana z Nepomuku. Náš projekt byl podpořen, a proto obec Vrčeň jako zřizovatel školy obdrží finanční dotaci na výměnu oken a dveří v celé budově základní školy. Celková výše projektu činí 519.450,-Kč. Obec Vrčeň obdrží částku 389 580,-Kč. Součástí celého projektu jsou tři doprovodné akce Základní školy Vrčeň.

V říjnu byla odstartována první doprovodná část projektu. Celkem 20 účastníků (10 dvojic žák x rodič, prarodič) se nadšeně poprvé sešlo v úterý 18.10. v budově základní školy. Spolu se svými malými učiteli zasedli senioři k počítačům a zahájili výukový kurz Myška kamarádkou. Pod vedením lektorů Mgr. Hany Jedličkové a Mgr. Jitky Zrnové začali žáci 2.-5. ročníku vyučovat a pomáhat svým rodičům a prarodičům při prvních krocích a úkolech z oblasti informační techniky. Při první vyučovací lekci využili nové technické vybavení školy, interaktivní tabuli, která pomohla při základních úkonech s počítačem, seznámila účastníky s prostředím a ovládacími prvky programu Windows. V průběhu kurzu se dospělí naučí využívat internet, e-mail a vytvoří jednoduchý textový soubor.

Věříme, že všichni účastníci získají v průběhu projektu nové znalosti a dovednosti s počítačem, žáci si vyzkouší předávat své zkušenosti a vzájemně si pomáhat napříč generacemi.

Výukový kurz bude slavnostně zakončen v listopadu.

Pedagogičtí pracovníci školy tak udělali další krok ve své snaze zpřístupnit školu i seniorům, rodinným příslušníkům žáků školy. Škola se tak stane střediskem vzdělání nejen pro děti školou povinné, ale i pro ty, kteří už mají školní docházku dávno za sebou a rádi na školní léta vzpomínají se svými dětmi a vnoučaty.

Myška kamarádkou [4.11.11]

vložil: Ředitel [Projekty / Granty] 17:52 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň