Beseda o létání [10.12.11]

[sobota, 10. prosinec 2011]

V pátek 18.11. 2011 k nám do školy přijel pan podplukovník Jaroslav Krýda z Liškova. Tento uznávaný bývalý pilot MIGů nám vyprávěl o dějinách létání, o životě bratří Šloufových ze Dvorce u Nepomuku a panu Markvartovi z Vrčeně (účastníků 2. světové války). Žáci si prohlédli fotografie letadel, měli možnosti prozkoumat řídící páku letounu MIG 21, dva modely letadel a helmu pilota. Jeden žák si mohl obléci speciální oblek pro výškové lety. Děti měly na pana Krýdu mnoho dotazů, na které velmi ochotně a trpělivě odpovídal.


Děkujeme panu Krýdovi, že přijal naše pozvání a udělal si čas na naše žáky, kteří se jeho prostřednictvím dozvěděli mnoho nových informací z oboru létání.


Mgr. Hana Jedličková


Článek o bratrech Šloufových naleznete zde...


vložil: Ředitel [Aktuální dění] 16:37 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

zdeněk

čtvrtek, 20. září 2012
11:55

Dobrý deň, som velmi rád, že som po dllllhej dobe našiel p.kpt.Krýdu,ako bývalý mechanik drak-motor na letišti Líně som ho kurtoval do Mig-21F. Vynikajúci akrobat-pilot, ľudský, prívetivý, športovec s vinikajúcou kondíciou. Jazdil vela na bicykli, napr.z Plzne do Blatnej na záložné letisko ked boli Líně v rekonštrukcii (leto 1983).
Prajem všetko najlepšie
S úctou
Zdeněk Hartinger Kežmarok


Napsal: zdeněk [Odpovědět]

Hana Jedličková

pondělí, 4. březen 2013
18:07

Dobrý den pane Zdeňku Hartingere,
Vaši reakci na článek o besedě s panem Krýdou jsem mu předala. Pak Krýda by Vám rád napsal. Mohl byste mi na e-mail poslat Vaši e-mailovou adresu?

Děkuji.

Hana Jedličková


Napsal: Hana Jedličková [Odpovědět]

webmaster

středa, 6. březen 2013
13:18

Webmaster

to Hana Jedličková: Stačí myší najet/kliknout na jméno zdeněk a jeho mailová adresa je na světě :-8


Napsal: webmaster [Odpovědět]

Hana Jedličková

neděle, 10. březen 2013
13:52

Dobrý den! Děkuji za radu.
Hana Jedličková


Napsal: Hana Jedličková [Odpovědět]

Jaroslav Hort

úterý, 19. květen 2015
01:48

I když s téměř dvouročním zpožděním, i tak díky paní Jedličková za Váš krátký a potěšující článeček. Jardu Krýdu jsem poznal na letišti v Liních u Plzně a byl to skvělý člověk a excelentní pilot. Když s MiG-21F létal nad letištěm akrobačku, tak všichni na zemi jsme měli zakloněnou hlavu a otevřenou pusu dokořán. Rád vzpomínám, jak při jedné naší společné jízdě na kole z Líňského letiště do Plzně se nějaký řidič škodovky rozčiloval, že jedeme nepředpisově vedle sebe. Jarda Krýda pohotově sáhnul pro pumpičku a už se hnal na škodověnku toho vzteklíka, který ihned zapomněl na svoje utrpení z naší nepředpisové jízdy a raději ujel. A Krýďákův popěvek slavnostního vojenského pochodu \"Plukovník jde a pupek se mu klátí, plukovník jde a pupek se mu pohupuje\" si velmi rád připomenu po těch mnoha letech i dnes. Přeji Vám vše dobré. Jaroslav Hort


Napsal: Jaroslav Hort [Odpovědět]

Ředitel

úterý, 2. červen 2015
11:54

Ředitel

Kopie ze školního e-mailu, který přišel do školy 2.6.2015:
Dobrý den, o legendě čsl. letectva, p. Krýdovi, je toho na webu bohužel poskrovnu. Tím hřejivější je pro mně klenot objevený níže.
Též jsem kdysi měl tu čest jej, tehdy kpt., (ne)pravidelně potkávat a obdivovat jeho 3D-kreace na “F-ce”.
(On si mně, záklaďáka spojaře při lítání zpravidla “zašitého” na líňské letovce, u p. mjr. Habarta aj., nemůže pamatovat - bráchu Pavla, kolegu ve zbrani z Plané, možná jo.)
Poděkování, přání všeho „nej“ a pozdrav všem aktérům
František Pilný


Napsal: Ředitel [Odpovědět]

Pavel Hosa

čtvrtek, 2. červenec 2015
05:23

Pan podplukovník Jaroslav Krýda je velmi výjimečný a charakterní člověk, který je příkladem všem mladým mužům. Velice si vážím toho, že jsem měl tu čest s ním vykonat řadu velmi náročných letů. Nikomu nic neodpouštěl v kabině ani na zemi. Proto jsem přežil nástrahy nebe nejenom já, ale i řada mých kolegů. Všichni chováme pana Krýdu v nejvyšší úctě. Z celého srdce mu přeji za sebe a svoji rodinu pevné zdraví a dlouhá léta!

Pavel Hosa
Maryland, USA


Napsal: Pavel Hosa [Odpovědět]

milan demik

sobota, 24. říjen 2020
20:31

jako základák si ho pamatuji z roku 71-72,když si přijel na kole do padačkárny pro padák-jeho akrobacie mig21 byly neskutečné.milan demik


Napsal: milan demik [Odpovědět]


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň