Babičko, dědečku, přečti nám pohádku! [24.2.12]

[pátek, 24. únor 2012]

Projekt „Učíme se jeden od druhého“ – 2.fáze projektu MAS na podporu výměny oken a dveří v ZŠ Vrčeň

V prosinci byla zahájena další část projektu, která na základě ankety pozvala do školních lavic všechny ochotné rodiče i prarodiče, kteří se rozhodli seznámit žáky školy se svojí oblíbenou knihou z dětství nebo povyprávět o svých školních létech.

Smyslem této části projektu byla vzájemná spolupráce rodiny a školy, ale také posílení čtenářské gramotnosti dětí, které dnes upřednostňují práci s počítačem před zajímavou knihou nebo vyprávěním.

Rodiče i prarodiče se střídali v křesle pro hosta, navštívili vždy ročník, ve kterém měli vnuka, vnučku nebo potomka, dle času se svým vyprávěním seznámili i žáky ostatních ročníků. Pro žáky byla každá návštěva příjemným zpestřením výuky, na hosty v křesle pršely dotazy.

Žáci si také osvojili zásady chování při návštěvě, včetně zásad vedení diskuse. V rámci vánočního týdne se do křesla pro hosta usadili také učitelé ZŠ Vrčeň, kteří příjemně překvapili své žáky tím, že také byli malí, nosili mašle a hráli stejné hry jako oni, neradi psali diktáty a písemky.

V průběhu prosince až února navštívilo naši školu 10 účastníků, kteří zavzpomínali na své úspěchy i neúspěchy ve škole, oblíbené předměty, školní uniformy i lumpárny ve škole i po ní. Zamýšleli se nad přínosem školy pro své budoucí povolání, srovnávali školu dříve a dnes. Ukázali dětem nejen oblíbenou knihu, ale i vysvědčení, fotografie ze školních let nebo památníčky z dětství.

Plánujeme další pokračování tohoto zajímavého čtení.

Mgr. Blanka Palečková

Babičko, dědečku, přečti nám pohádku! [24.2.12]

vložil: Ředitel [Projekty / Granty] 20:21 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Grecova

neděle, 25. březen 2012
15:03

Je to velice pěkné až neuvěřitelné. Jak se přistupuje k malým žáčkům ve škole.


Napsal: Grecova [Odpovědět]

Ředitel

neděle, 25. březen 2012
16:23

Ředitel

Je příjemné přečíst si pochvalu za naší práci. Děkujeme.


Napsal: Ředitel [Odpovědět]

Ředitel

sobota, 31. březen 2012
20:10

Ředitel

Přidány dvě nové fotografie.


Napsal: Ředitel [Odpovědět]

Lída Kasalová-babička Pepči a Neli Zeithamovým

středa, 4. duben 2012
15:51

Projekt "babičko,dědečku .." neměl chybu. Děti z Vaší školy byly vynikající,takový zájem o povídání z minulosti mého mládí a školních zážitků jsem si na začátku besedy neuměla představit. Plná třída dětí a všechna jejich očička mě sledovala a já,babička,jsem se rozplývala nad jejich zájmech. Až po skončení besedy jsem si uvědomila, co bych jim ještě mohla povídat. Ale po válce je člověk vždycky generál.
Přeji Vaší škole a podegogům hodně zdaru,skvělých žáků, které máte a když bude program pro babičky a děti, zase ráda přijedu.
P.S. Chci poděkovat všem dětem, které mě postavily na piedestal, jsem na to patřičně hrdá.


Napsal: Lída Kasalová-babička Pepči a Neli Zeithamovým [Odpovědět]

Jirka Hejda

pátek, 13. duben 2012
13:18

Dne 30.3. bylo v ZŠ Vrčeň štrúdlování. Maminky a babičky přinesly samy dobré štrúdly,buchty atd. Byla velka besídka,přednaseli jsme básničky a zpívali jsme písničky. Bylo to od 2hod. do 5hod. Děti,co nebyly na štrúdlovaní,se dívaly na pohadky ve tříde. Štrúdlování se mi líbilo.


Napsal: Jirka Hejda [Odpovědět]


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň