Výměna oken

[pátek, 24. únor 2012]

Projekt „Učíme se jeden od druhého“ – 3.fáze projektu MAS

 

Právě probíhají dokončovací práce výměny oken a dveří v celé budově školy. V projektu bylo naplánováno vyměnit 40 ks oken různých velikostí a dvoje dveře. Všechno je vyměněno.

Nyní uvedu několik čísel ze schváleného projektu. Celková částka dle projektu byla vyčíslena na 519.450,- Kč, z toho nezpůsobilé výdaje činily 86.583,-Kč a způsobilé výdaje byly vyčísleny na částku 432.867,- Kč.

Celková získaná dotace 389.580,- Kč je rozdělena na dvě části. Částka první je od společenství EU 311.664,-Kč (80 % z částky) a druhý díl je příspěvek z národních zdrojů a činí 77.916,-Kč (20 % částky).

Pokud vše spočítáme, a snad jsem se nespletl, obec Vrčeň jako zřizovatel školy doplatí nad dotaci 129.870,-Kč.

Vše se započalo ve čtvrtek 16.2.2012. V pátek 17.2.2012 dostaly děti ředitelské volno, aby mohlo ve škole probíhat vyklízení, přikrývání a stěhování. Firma Oknamont Nepomuk, pod vedením pana Miloslava Chládka ve spolupráci s panem Tomášem Pečenkou, se postarala o rekonstrukci našich starých oken. Nemusím popisovat, jak škola vypadala uvnitř během rekonstrukce. To si každý, kdo vyměňoval okna doma, umí náležitě představit. Po stavební firmě nastoupí malíř, pan Václav Průcha, aby dal tělocvičně nový kabát. Hlavní zednické práce budou zakončeny v sobotu 25.2.2012.

Po výměně oken v průběhu týdne jarních prázdnin nastoupily paní uklízečky a paní učitelky s vychovatelkami a daly školu do pořádku. Uklízely jako o život, ale stejně častokrát nebyly spokojené s výsledkem své práce, neboť všude přítomný prach jim několikrát zhatil jejich uklizené dílo.

Celý projekt bude zakončen slavnostní akcí na konci března při akci pod názvem Vrčeňské štrůdlování.

Pavel Maršalík

Výměna oken [2012]

Foto - výměna okenFoto - výměna oken Foto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna oken Foto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna oken Foto - výměna okenFoto - výměna oken Foto - výměna oken Foto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna oken Foto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna okenFoto - výměna oken Foto - výměna oken

vložil: Ředitel [Projekty / Granty] 22:21 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Starosta

pondělí, 27. únor 2012
19:14

Starosta

Potvrzuji, že se pan ředitel v uvedených částkách nespletl.
Obec Vrčeň by měla doplatit 129.870,-Kč z celkových nákladů 519.450,-Kč. Doufejme, že nová okna a dveře přispějí k radosti a dlouhodobému užitku.
Jménem zřizovatele školy děkuji všem za pomoc a účast v tomto úspěšném projektu.

Bc. Petr Mašek, MBA


Napsal: Starosta [Odpovědět]


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň