Závěrečné čtení Babičko, dědečku, přečti nám pohádku! [2.4.12]

[pondělí, 2. duben 2012]

Na pondělí 26. března byli do školy pozváni dva hosté, sourozenci pan Rudolf Tomšů a paní Ludmila Lindová. Setkání s nimi zajistila paní vychovatelka Jankovičová, která je jejich sestřenice. Oba měli za úkol číst posluchačům v rámci projektu Babičko, dědečku, přečti nám pohádku. Pan Tomšů četl dospělým, kteří četli dětem od prosince do února. O veřejné čtení projevili zájem i další dospělí. Všichni dorazili do školy v dopoledních hodinách. Jeho sestra, paní Ludmila Lindová, četla v jiné učebně pro všechny přítomné žáky.

Pavel Maršalík

 

Pan Rudolf Tomšů z Tachova pochází ze Dvorce, nyní je důchodce. Původně byl novinář a od té doby se stále věnuje psaní. Natočil několik vtipných filmů, s nimiž se skvěle umístil v soutěži amatérských filmů. Později se věnoval podnikání v oboru dokonalého zpracování výrobků ze dřeva. Má kulturní a technické zájmy, v důchodu se věnuje překladatelství z němčiny a psaní vtipných příběhů. S nimi pak jezdí bavit lidi jak v Čechách, tak i v Německu. Hostům našeho čtení za odměnu přečetl několik svých povídek. Byl rád, když hosté reagovali na povídky úsměvem a potleskem.

Paní Ludmila Lindová přijela pobavit děti jednak vyprávěním příběhů ze školního života, neboť byla učitelkou v plzeňském Újezdě a jednak čtením pohádek, které ona sama napsala pro svého vnoučka Adámka. Ten chtěl vždycky před spaním novou, ale dostatečně akční pohádku o Krtečkovi. A tak babička vymýšlela příběhy zcela jiné, než známe. V nich se promítá její zájem o umění, historii, dějiny, kulturu a archeologii. Dětem tak zajímavou formou přináší znalosti a každá z pohádek obsahuje také výchovný záměr. Ač je již v důchodu, školu paní Lindová nepřestala navštěvovat nikdy, neboť právě dokončuje 16.semestr Univerzity třetího věku Západočeské univerzity.

Jak autorka předeslala, její vnouček měl nároky na vytvoření dostatečně akčních pohádek o Krtečkovi. Díky jeho požadavku takové pohádky mohly slyšet také děti z naší školy. Paní Lindová dala dětem vybrat, které z pohádek by rády slyšely a pustila se do čtení. Děti se zaujetím sledovaly text. Pohádky je opravdu bavily. Potvrdilo se tedy, že pohádky byly opravdu dostatečně akční. Při rozloučení děti paní Lindové tleskaly, poděkovaly jí a daly vlastnoručně vyrobené dárečky pro vzpomínku.

Vlasta Jankovičová

Závěrečné čtení Babičko, dědečku, přečti nám pohádku! [2.4.12]

Ludmila LindováLudmila LindováLudmila LindováLudmila LindováLudmila LindováRudolf TomšůRudolf TomšůRudolf TomšůRudolf TomšůRudolf Tomšů

vložil: Ředitel [Projekty / Granty] 16:37 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

mates

pátek, 13. duben 2012
13:18

mě se vejvíc líbilo když nám paní viprávěla pohádky které sama napsala...


Napsal: mates [Odpovědět]

matěj mošna

pátek, 13. duben 2012
13:36

V projektu Babičko, dědečku, přečti nám pohádku se mi nejvíc líbily pohádky Krteček archeleogem a Běhací vánočka. Ty měly největší ohlas.


Napsal: matěj mošna [Odpovědět]


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň