Testování žáků 5.ročníku [18.6.12]

[pondělí, 18. červen 2012]

Vážení rodiče žáků 5. ročníku,


podávám informaci k uskutečněnému státnímu povinnému testování žáků 5.ročníku.


Testování bylo započato v týdnu od 21.5. a probíhalo po tři týdny. Na naší škole jsem stanovil dny pro testování následovně:

1. 23.5. – test z matematiky

2. 30.5. – test z anglického jazyka

3. 6.6. – test z českého jazyka


Testy se vyplňovaly na počítačích, odpovědi byly odesílány ihned po skončení testu k vyhodnocení.

Vzhledem k tomu, že testování probíhalo lépe a bez komplikací než jsem očekával, změnil jsem termín pro test z Čj na den 29.5. Tím jsme ukončili celé testování o týden dříve.


Test z anglického jazyka byl složen z poslechu a dalších otázek. Poslech byl součástí stanovené doby určené pro test. Doba byla stanovena na 60 minut. Ostatní testy byly vypracovávány po dobu 45 minut.

Testy byly stažené v počítačích, ale byly před započetím práce zakódované. Každý žák měl svůj kód, který škola obdržela na počátku testování daného předmětu.


Po skončení testování žáci donesli domů kódy k testům a internetovou adresu, kde se Vy, rodiče, můžete dozvědět výsledky svých dětí. Na těchto stránkách jsou i informace k těmto testům od České školní inspekce, která měla celé testování na starost. Výsledky vašich dětí znám já a paní učitelky, které vyučují daný předmět a teď i vy. Pokud jste od dětí neobdrželi lístek s údaji (kód a webovou adresu) a máte-li zájem znát výsledky svých dětí, přijďte do školy a rádi vám výsledky ukážeme.


Děkuji všem, že jsme společnými silami zvládli tento úkol, před který nás postavil stát, v tomto případě Ministerstvo školství.


Pavel Maršalík


vložil: Ředitel [Úřední deska] 21:21 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň