Školní projekt Den Země

[neděle, 15. duben 2007]

Již několik let organizujeme ve škole Den Země – 22. dubna. Každý rok k tomuto datu připravujeme pro děti náměty z ochrany životního prostředí. V letošním roce se nám zalíbila kampaň „Miliarda stromů pro planetu Zemi“. Na páteční vyučování jsme sestavili školní projekt, ve kterém děti velmi pilně pracovaly.

Nejdříve nejstarší žáci s paní učitelkou zahájili pokus, ve kterém budeme sledovat, jestli odpad, který uložíme do země, zmizí nebo naopak zůstane v nezměněné podobě. „Zasadili“ jsme plechovku, hliníkovou folii, papír, slupku od banánu a ohryzek z jablka, igelitový sáček, sklo, plastovou láhev. Za několik týdnů se půjdeme všichni podívat, co se stalo s odpadky.

Dalším úkolem bylo uklidit naši školní zahradu a místo před školou od kamenů a větví a shrabat kolem ohniště. Vypleli jsme naše školní záhony a zaseli nová semena květin a zeleniny.

Již několik let soutěžíme ve sběru odpadových surovin, který organizují Západočeské sběrné suroviny. Při dnešní příležitosti jsme urovnali již sebrané suroviny, které máme uložené v garáži. Ve třídách jsme roztřídili papír a svázali ho do balíků.

Každá třída si zasadila svůj stromek. Dva smrčky a modřín budeme pozorovat, jestli porostou a jestli jsme to dnes udělali správně.

Před koncem pracovní části děti dostaly sladkou odměnu za vykonanou práci a menší děti navíc stolní hru, kterou nám věnovaly Západočeské sběrné suroviny.

Učitelé i děti hodnotili dnešní projekt jako velmi zdařilý a již se všichni těšíme na další školní projekt.


vložil: Webmaster [Aktuální dění] 10:32 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň