Žehnání léčivého pramene

[pátek, 20. duben 2007]

Římskokatolická farnost Vrčeň pořádala v rámci Slavností svatého Vojtěcha žehnání léčivého pramene. Naše škola byla požádána, abychom i pro letošní rok připravili se žáky kulturní vystoupení k této příležitosti. Vše se odehrálo v pondělí 23. dubna u pramene na vrchu Štědrý. Nejdříve vystoupili žáci naší školy s pásmem básní. Poté Páter Vítězslav Holý požehnal léčivému prameni a na závěr se všichni přítomní sešli u táboráku. Na této církevní slavnosti byla přítomna řada hostů. Někteří z nich sem na vrch Štědrý vystupují každý rok při stejné příležitosti. Slavnosti sv.Vojtěcha pokračují v neděli 29.dubna 2007, kdy se od 11,30 hodin uskuteční poutní mše svatá v kapli sv.Vojtěcha u Vrčeně.


vložil: Webmaster [Aktuální dění] 10:35 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň