Čarodějnice

[pondělí, 30. duben 2007]

Toho dne ráno přiletěly některé čarodějnice na svých strojích, zaparkovaly je vedle své lavice a způsobně čekaly, co jiného se ve škole přihodí. Některé čarodějnice již ráno nebyly k poznání, protože si daly pořádnou práci s nalíčením obličeje. Obleky nebyly zrovna módní, ale zato krásně roztrhané. Nad kotli čarodějnice čarovaly příklady a přidávaly do kotlů muší nožky, myši a netopýry. Bylo to šílené, ale o to šlo.

Potom jsme společně všichni četli o zvycích, které se váží k dnešnímu dni (čarodějnice, Filipo-jakubská noc a stavění Máje). Také jsme našimi výtvarnými pracemi vyzdobili náves. Hlavní náplní dne ale bylo zhotovení masky čarodějnice. Tvary masek nám minulý týden připravila paní učitelka s páťáky a my jsme je všechny nádherně ošklivě dozdobili. Také jsme se při tělocviku pořádně rozparádili při soutěžích na košťatech.

Odpoledne v družině bylo soutěžní. Metli jsme míč koštětem, běhali kolem ohniště, lovili v kouzelném sáčku. Jako odměnu jsme dostali velikou mouchu. Pak jsme zapálili oheň a nad ním v uschlém stromu byla zaseklá papírová čarodějnice. Nedokázali jsme ji už zachránit a tak byla upálena, aby neškodila dobrým lidem.


vložil: Webmaster [Aktuální dění] 10:40 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň