Slavnost spadaného listí

[středa, 9. listopad 2005]

Celý týden před školní slavností děti plnily úkoly, které se vztahovaly k podzimu (pilnou prací shrabaly listí z návsi před školou, vytvořily si v družině svůj lampiónek). V den, kdy by měl Martin přijet na bílém koni, začala školní Slavnost spadaného listí. Na počátku měli žáci za úkol zhotovit housenky z listí. Pracovali ve skupinách. Jeden navlékal donesené listy na drátek a ostatní pomáhali nosit listy, které ještě zůstaly na školní zahradě. Poté se všichni přesunuli na náves, kde nalepovali listy na velkou čtvrtku. Vznikly tak velké stromy. Společně pak vytvořili věnec z listí, kterým byl oceněn nejlepší „pracant“ v hrabání listí.

Na naší školní zahradě jsme zapálili náš poslední letošní oheň. Paní vychovatelky vyhodnotily děti, které se po celý týden nejvíce snažily a nejlépe plnily zadané úkoly. Ještě než se setmělo jsme se přemístili na zahradu našich menších kamarádů, na zahradu mateřské školy. Děti zde měly svoji Martinskou slavnost. Vyslechli jsme jejich básničky a písničky, kterými zavíraly svoji zahradu. Společně s nimi jsme si opekli špekáčky.

Když se setmělo, vrátili jsme se ke škole, děti si vzaly své lampiónky a rozsvícený průvod se vydal na cestu obcí. S dětmi šli rodiče a jejich známí. Zatímco průvod kráčel vesnicí, paní školnice rozsvítila na zahradě loňská světýlka, aby tak dětem posvítila na cestu, až se budou vracet. Po návratu jsme se všichni sešli u hřejícího ohně, přednesli jsme básně a zazpívali píseň. Rozloučili jsme se s naší zahradou a hosty a s dobrým pocitem jsme se rozcházeli k domovům.

Děkujeme Ti, naše zahrado, že si s tebou můžeme hrát. Těšíme se na další jaro, až se zase zazelenáš.

Pavel Maršalík, ředitel ZŠ Vrčeň

Uveřejněno v Nepomuckých novinách 15.12.2005


LampionySpadané listíVýzdoba oken

vložil: Webmaster [Aktuální dění] 21:21 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň