Velikonoční projekt

[neděle, 20. duben 2008]

Týdenní projekt si každý z třídních učitelů a vychovatelek plánuje podle svých představ, ale některé z akcí tohoto týdne jsou společné pro celou školu.

Ve čtvrtek 13. března se ve třídách selo obilí, aby dětem za týden vyrostlo osení, které si pak odnesou domů. Kreslila se kuřata, povídalo se o jarních svátcích. V družině pilně připravovali výzdobu oken pro celou školu. Děti si vyráběly slepičku ze sena.

V pátek k nám přijelo divadlo Dráček s představením Hody, hody, doprovody. Kočička s pejskem tady vítali jaro, pletli pomlázku, pekli mazanec, barvili vajíčka a při tom všem si zpívali.

Nejstarší žáci školy začali vyrábět Morenu. Je to trochu opožděně, ale vzhledem k jarním prázdninám jsme to nestihli včas. Tentokrát jsme vše pojali jako oslavu prvního jarního dne. Povedlo se – Morena odplavala po Úslavě. Jaro může přijít!

Od pondělí do středy před velikonočními prázdninami máme již několik roků barevné dny (Modré pondělí, Žluté úterý, Škaredou středu).

Celý týden se pilně pracovalo ve školní družině na výrobcích, které byly nabídnuty občanům obce. Za získané prostředky jsme podpořili projekt České televize „Pomozte dětem“. Stánek s výrobky jsme měli umístěný v místní prodejně.


Divadlo DráčekHliněný kroužekModré pondělíNadace Pomozte dětemOseníVelikonoční výrobkyVelikonoční výzdobaVynášení Moreny a LétéčkoŽluté úterý

vložil: Webmaster [Aktuální dění] 14:35 [comment]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Záchranný Kruh

Ovoce do škol

Obec Vrčeň

Mateřská škola Vrčeň

SDH Vrčeň